Po njegovem mnenju je sedanja vlada dosegla tudi uspehe, med njimi je najodločneje izpostavil urejanje statusa izbrisanih, "saj da je to bila sramota, začinjena z nacionalno nestrpnostjo". Kot uspeh premiera Boruta Pahorja pa je navedel tudi dogovor o arbitražnem sporazumu za določanje meje s Hrvaško. O Pahorju je dejal še, da kakorkoli se vse njegovo početje imenuje manekensko, se je vseeno šel poklonit žrtvam v Hudi jami skupaj z nadškofom, kar da ni samo predstava ter da se taka dejanja potrebuje.

Kljub temu pa Partljič vidi nevarnost, ki bi utegnila ogroziti obstoj vlade - da bi se vladna koalicija "razkrojila znotraj sebe, kot se razkrajata Desus in Zares". Dodal je, da če je Pahorjeva vlada res tako slaba, si lahko desnica pred volitvami samo mane roke. Hkrati pa je menil, da če drži, da naj bi imela vlada tako slabo javnomnenjsko podporo, se potem desnici ne bi smelo muditi na volitve. Do dela je bil vlade tudi kritičen. Vprašal se je namreč, da kaj se dogaja s socialno varnostjo pod vlado, ki jo vodi stranka z imenom Socialni demokrati? "Cinične zdravilne kapljice, v praksi pa suženjstvo," je odgovoril kar sam.

Prav tako pa je bil kritičen do obtožb na račun notranje ministrice Katarine Kresal. Pojasnil je, da se mu zdi "nekorektno da ji skušajo brez dokazov podtakniti neke zasebne afere, denimo, kdo kavsa pse in kakšen je možakar, ki spi z njo," stalno opominjanje na njene sorodstvene vezi z ljudmi, ki se jih preiskuje zaradi afere z bulmastifi pa je označil za "udbine metode". Nato je dodal, da bi glede na to, kakšna stališča zastopa Kresalova, bil pripravljen biti v njeni stranki, če bi bil mlajši.

Beseda je tekla tudi o odhodu Mateja Lahovnika iz vlade. Kot meni, se Pahor s tem ni odločil za Gregorja Golobiča, ampak za koalicijsko stranko. O Golobiču je še izrazil dvom, da bi si ga kateri mandatar izbral za ministra, vseeno pa meni, da bi Golobič brez "Ultre bil ultra politik".

Nato je Partljič spregovoril še o športnem centru Stožice in financiranju gradnje tega kompleksa, predvsem pri podeljevanju javnih sredstev. "Ko gre za veliko slovensko in ne le ljubljansko stvar, se ne sprašuje, koliko od tega bi lahko dobili drugi," je povedal, zatem pa za Jankovića vseeno dejal, da "če so ga prejšnji oblastniki preveč onemogočali, ga sedanji morda preveč omogočajo".