Številni so prepričani, da brisače ne potrebuejo rednega pranja, sploh če uporabljamo samo svojo. A to ni res. Osnovno pravilo je namreč, da je treba brisačo, s katero se obrišete po tuširanju, dati v pranje najmanj na tri dni, brisačo za roke pa na dva dni, če že ne kar vsak dan.
Študija, ki so jo opravili britanski raziskovalci je razkrila, da veliko ljudi brisače pere premalo pogosto, nekateri celo enkrat na mesec. Strokovnjaki opozarjajo, da čeprav brisača ni videti umazana, je pravo gojišče mikrobov, ki se nanjo prenesejo iz naše kože. To pa ni edini vir iz katerih pridejo bakterije. Nekaj jih lahko pride tudi iz vode s katero se perejo, opozarjajo strokovnjaki. Najbolj odvratna novica pa je, da lahko na visečo brisačo v kopalnici pridejo tudi bakterije iz vode, ko splaknete straniščno školjko. Ste še prepričani, da ni treba brisače prati pogosteje?
Eden izmed razlogov, zakaj nekateri ne perejo brisač dovolj pogosto je, da se bojijo, da se bodo tako prehitro obrabile. Kakovostna brisača naj bi zdržala do 1000 pranj, a na njeno življenjsko dobo lahko vplivate tudi sami. Ko boste naslednjič kupili nove brisače jih pred prvo uporabo operite, da se znebite tovarniškega nanosa, ki zavira vpojnost in vpliva na njeno kakovost. Bele brisače perite ločeno od barvanih in vedno upoštevajte proizvajalčeva navodila glede temperature pranja. Prav tako jih ne perite skupaj z drugim perilom, saj jih lahko nekatere tkanine poškodujejo. Pri pranju ne uporabljajte belila in ne pretiravajte z uporabo detergenta, saj tudi to vpliva na njihovo kakovost.