Člani odbora so bili skeptični do načrtov države. "Pri planu B se odpirajo številna vprašanja," je opozoril Jernej Vrtovec (NSi), med drugim zakaj ni bil del tega načrta že izveden, kaj bo s Cimosom čez tri ali pet let, kakšna je finančna konstrukcija in kako bo DUTB prepričala, da deluje kot zasebni vlagatelj. Države, v katerih Cimos zaposluje, bi morale pri reševanju sodelovati, je prepričan poslanec. Treba bi bilo ohraniti zdrave dele družbe, gnile pa takoj odrezati, je menil Vrtovec in poudaril, da je pomemben tehnološki razvoj podjetja.

Tudi Franc Breznik (SDS) je izpostavil potrebo po tehnološkem prestrukturiranju podjetja in zagotovitvi konkurenčnosti, pri tem pa menil, da v DUTB ni pravih ljudi, ki bi bili sposobni izpeljati prestrukturiranje. Tudi on se je zavzel za to, da bi v pogajanja vključili države, kjer ima Cimos proizvodnjo. Po prestrukturiranju pa bi bilo treba narediti revizijo poslovanja Cimosa v zadnjih 10 letih, je predlagal.

Alenko Bratušek moti, da v Sloveniji nihče za nič ne odgovarja

"Za to mora nekdo odgovarjati," je o dejstvu, da je dobro podjetje pristalo na robu katastrofe, dejala Alenka Bratušek (NP) in dodala, da pri nas nihče za nič ne odgovarja. Treba je najti rešitev, ampak dolgoročno, ne za tri ali pet let. Podjetja in banke bi morali prodajati strateškim lastnikom, ne finančnim skladom, kot so primeri zadnjih privatizacij, je poudarila.

Marko Pogačnik (SDS) je s prstom pokazal na izvršnega direktorja DUTB Imreja Balogha, za katerega je menil, da bi moral takoj odstopiti oz. biti razrešen. Poudaril je, da DUTB ni sposobna izpeljati sanacije podjetij.

V ZL, kjer so zahtevali sejo odbora, so prepričani, da bi morali primer Cimosa z Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) prenesti na Slovenski državni holding (SDH) ter da bi bilo treba to naložbo države označiti za pomembno ali strateško. Družbo bi bilo treba prestrukturirati tako, da bi se ohranilo čim več delovnih mest, in zaposlenim dati več besede pri upravljanju, je predlagal Luka Mesec (ZL). Sedanji načrt, ki je narejen za tri do pet let, bo po njegovem mnenju le podaljšal agonijo.