Zmagovalec je ves čas ponavljal, da se bo pustil presenetiti in na koncu je bil presenečen, najvišje številko točk je dobil od strokovnih žirij in v kombinaciji z glasovi občinstva. Obljubil je, da v Ukrajini ne bo razočaral. Naber je na Eurosongu nastopil že leta 2005 s skladbo Stop, a se takrat ni uvrstil v finale. Na Emi je nastopil že petkrat.

Gledalce sta najbolj prepričala mlada BQL, ki sta na koncu ob seštevku vseh glasov pristala na drugem mestu.

Za nastop v Kijevu so se potegovali še Sell Out s pesmijo Ni panike, Nuška Drašček s Flower in the snow, Tim Kores s skladbo Open Fire, Nika Zorjan s pesmijo Fse, KiNG Foo z Wild Ride, BQL s Heart of Gold in Raiven z Zažarim. Osem finalistov so prejšnji konec tedna izbrali na dveh polfinalnih večerih.

Zmagovalca, ki bo odpotoval na 62. tekmovanje za Pesem Evrovizije 2017 v Kijev, je izbralo šest strokovnih regijskih žirij in gledalci ter poslušalci s telefonskim glasovanjem. Razmerje ocen oziroma točkovanja strokovnih žirij in telefonskega glasovanja je bilo 50 : 50.