Zakaj pri Rogu ne sledite tistemu, kar se je tam zgodilo spontano? Da bi tamkajšnje skupine ohranili in jim omogočili nadaljevanje delovanja.

To je sprenevedanje. Leta 2007 smo imeli sestanke z uporabniki Roga in že takrat smo se dogovorili, da prostore lahko uporabljajo, vendar tam ne smejo prespati in zaradi varnosti ne sme biti prisotnih več kot 100 ljudi hkrati, kar je soglasno sprejela tudi takratna skupščina Roga. Nekaj smo se zmenili, sedaj pa dogovor spreminjajo. Podpisano je bilo, da do prenove lahko tam delajo.

Tu gre za neko samoniklo zadevo, kot je Metelkova. Tujci, ki pridejo v Ljubljano, sprašujejo, kje je Metelkova, ker je nekaj posebnega.

Ampak tega ne sprašujejo za Rog. Projekte delamo predvsem za Ljubljančane in veseli smo dobrega odziva obiskovalcev.

Mogoče pa čez deset let bodo.

Izpraznjene stavbe je treba porušiti, ker so nevarne. Srečal sem se z vsemi uporabniki. Rekel sem jim, naj dajo ideje, povedo, kaj bi radi delali. Kdo pa lahko trdi, da Ljubljančani in tujci ne bodo spraševali po novi vsebini Roga?

Boste rušili samo, da gradbeno dovoljenje ne poteče?

Tudi to je razlog. Zanimivo pa je, da se nihče ni oglasil v času, ko je bil objavljen javni razpis za projektiranje in pridobitev gradbenega dovoljenja. To je trajalo 5 let. Pripravljamo se na prenovo, računamo, da bomo za Cukrarno pridobili evropska sredstva, potem lahko Rog damo v proračun in ga naredimo s svojimi sredstvi.

Če pa tega denarja letos ne bo, vam bo ostala gradbena luknja, kot jo imata Anderlič, Šumi.

Luknje ne bo. Rog bo narejen iz proračunskih sredstev.

Ampak ali boste do tega denarja prišli še letos?

Desetega maja prihaja premier dr. Miro Cerar na obisk v občino. Naredili smo izvleček odprtih zadev med mestom in državo, med drugim smo zapisali tudi, naj 117 milijonov evrov čim prej razdelijo med občine. Na skupščini Združenja mestnih občin Slovenije nas je 11 županov, torej vsi, doseglo dogovor o delitvi tega zneska in ljubljanska občina dobi 18 milijonov evrov. vbr, val