Nekdanji kapetan in ljubljenec navijačev francoskega Lyona Juninho Pernambucano je v svojih najboljših letih predstavljal strah in trepet za nasprotnikove vratarje, blestel pa je predvsem pri izvajanju prostih strelov, kar se ni spremenilo niti po odhodu s stare celine.

Juninho trenutno brani barve Vasca da Game, ki je v nedeljo na prvenstveni tekmi gostovalo pri ekipi Americe Mineiro. Tekmo so z visokih 4:1 dobili domači nogometaši, edini zadetek za Vasco da Gamo pa je v 21. minuti, seveda iz prostega strela, dosegel prav Juninho.

Zmago z zadetkom v 60. minuti pa je na gostovanju pri Figueirenseu Sao Paulu zagotovil nekdanji zvezdnik Barcelone Rivaldo. Izkušeni napadalec, ki danes šteje že 39 pomladi je v igro vstopil v drugem polčasu in z mojstrskim strelom premagal nemočnega vratarja domače ekipe Wilsona.

Rivaldo, za katerega je to tretji zadetek v letošnjem prvenstvu, je z golom svojo ekipo popeljal  na drugo mesto brazilskega prvenstva.