Riedl je za časnik potrdil vložitev tožbe, za STA pa ni želel razkriti podrobnosti o tem. Kot je pojasnil, mu je odvetnik svetoval, naj trenutno o tožbi ne daje izjav.

Riedl je sicer v začetku septembra vložil tožbo tudi zoper Patrio. Po svetovalni pogodbi med Patrio in Riedlovim podjetjem je namreč poslovnež upravičen do provizije v višini 7,5 odstotka od vrednosti posla z oklepniki, kar znaša 17 milijonov in 375.631 evrov. Doslej mu je bilo februarja 2007 nakazanih le 3.642.385 evrov.

Avstrijski kriminalisti nameravajo na tožilstvo podati le poročila o opravljenih zaslišanjih, ne pa tudi obtožnic proti osumljenim v Avstriji, med katerimi je tudi Riedl. Po podatkih Dela so Riedla "rešile" njegove argumentirane obrazložitve denarnih nakazil, ki so vodile tudi na Tajsko, k njegovemu poslovnemu partnerju Apichatu Sirithapornu. Riedlu je sicer uspelo dokazati, da denar Patrie ni bil namenjen podkupninam, vendar so kriminalisti ugotovili, da je glavnino t. i. Patriinega denarja na Tajsko poslal mimo knjigovodskih obveznosti, torej neobdavčenega. Za to bo davkariji plačal kazen.

Časniku pa se je uspelo dokopati tudi do dokumentov, ki pričajo o tem, da je Patria slikarju Juretu Cekuti denar, 4000 evrov na mesec, nakazovala že precej pred podpisom pogodbe med Patrio in državo decembra 2006. Patria je imela s Cekuto sklenjeno pogodbo, vendar so jo pozneje razdrli, Cekutove storitve pa so nameravali plačati preko sklenjene svetovalne pogodbe s poslovnežem Rudolfom Lebanom. Ker se Leban s tem ni strinjal, so Cekuto vnesli v pogodbo z Riedlom, ki mu je 6. februarja 2007 izplačal preostali denar, še poroča Delo.

Iz zapisnika z zaslišanja Riedla v Liechtensteinu je sicer razvidno, da je bilo iz podjetja Riedl Handelsgeschäft (RHG) na Cekutov račun nakazanih 340.000 evrov.