Na informacije, ki so zaokrožile v javnosti, da naj bi razmišljala o koncu svoje športne poti, se je odzvala na današnji novinarski konferenci v Ljubljani. Sprejela je odločitev, da bo še naprej vztrajala v alpskem smučanju.
"Imam še neporavnane račune z nastopi na olimpijskih igrah," je med drugim dejala Ilka Štuhec, v mislih pa je imela seveda OI 2026, ki jih bosta sogostila Milano in Cortina.
Sezona je bila povprečna
S končano sezono 2024/25 seveda 34-letna smučarka ni zadovoljna. Kljub nezadovoljstvu s povprečnimi rezultati namerava vztrajati, saj je prepričana, da lahko med elito še kaj pokaže. "Sezona je bila povprečna. Kup stvari, takšnih ali drugačnih, ki se jih ni dalo predvideti," je ocenila in potrdila, da si je želela zmagovalne stopničke.
Odgovorila je tudi na najbolj težko pričakovano vprašanje o prihodnosti in dejala, da tekmovalne poti v vrhunskem športu še ne namerava končati. Dvakratna smukaška svetovna prvakinja si želi v karieri poseči tudi po vidnejšem olimpijskem dosežku.
Brez stopničk v svetovnem pokalu
Ilka Štuhec ima pri 34 letih za sabo 235 nastopov v svetovnem pokalu, 23 na svetovnih prvenstvih in pet na OI. V svetovnem pokalu je zbrala 22 uvrstitev na stopničke, od tega 11 zmag, sedem na smukih. Ima dve smukaški zlati snežinki, ki pa ju je osvojila na SP 2017 in 2019.
V minuli sezoni je ostala brez uvrstitve na stopničke v svetovnem pokalu. Njen najboljši dosežek je sedmo mesto na smuku v Kvitfjellu. Sezono je končala kot 12. v seštevku smuka in 24. v seštevku superveleslaloma.