Igralci Barcelone si ne bi mogli zamisliti boljše popotnice za prvi polfinalni dvoboj lige prvakov z Interjem. V finalu španskega pokala so po podaljških s 3:2 premagali večne tekmece iz Madrida. »Zmaga nad rivali je zagotovo odlična za samozavest, a sedaj je moštvo osredotočeno zgolj na prvo polfinalno tekmo proti Interju,« trener domačih Hansi Flick zagotavlja, da njegovo moštvo ne bo zaspalo na lovorikah in se osredotoča na vsako tekmo posebej. Barca je v odličnem položaju tudi za naslov španskega prvaka, kjer jih po povratni tekmi z Interjem čaka nov dvoboj z Realom Madrid, ki bo odločal o prvaku. Edina težava Špancev so poškodbe, saj nemški strateg na tekmah proti Interju ne bo mogel računati na svojega prvega napadalca Roberta Lewandowskega, prvo tekmo pa bosta izpustila tudi Alejandro Balde in Marc Casado.
Povsem drugačno je vzdušje v garderobi Interja, kjer vse od napredovanja proti Bayernu v četrtfinalu elitnega tekmovanja igralci niso občutili slasti zmage. V domačem prvenstvu so doživeli dva zaporedna poraza in so izgubili prvo mesto na lestvici in ima Napoli velike tri točke prednosti v boju za Scudetto. Za namenček jih je v polfinalu italijanskega pokala s 3:0 porazil še mestni tekmec Milan. »Čaka nas nov težek izziv. Barcelona je klub z bogato zgodovino v ligi prvakov, a mi smo neugoden tekmec,« kljub seriji slabših rezultatov pozitivno voljo ohranja najboljši strelec Interja Lautaro Martinez. »Inter vsako leto v Evropi dokazuje, da imajo eno najboljših obramb na svetu. Pokazati moramo svojo najboljšo predstavo,« se mladi zvezdnik Barce Lamine Yamal zaveda, da zmaga ne bo prišla sama od sebe. Izkušeni Flick ga je še dopolnil: »Inter ima izjemno obrambo, a to ni njegova edina moč. Močni so tudi na sredini igrišča in imajo dva odlična napadalca.«
Moštvi sta se do sedaj v ligi prvakov med seboj pomerili dvanajstkrat, veliko uspešnejši pa so Katalonci, ki imajo na svojem računu šest zmag, štiri remije in dva poraza. Inter se vseeno rad spominja sezone 2009/10, ko so se v polfinalu merili ravno z Barcelono, s skupnim izidom 3:2 pa so bili boljši Italijani, ki so nato v finalu lige prvakov premagali še Bayern iz Münchna. Zanimivo je dejstvo, da je pred petnajstimi leti najcenejša vstopnica za ogled tekme polfinala lige prvakov med Barcelono in Interjem stala 22 evrov, tokrat pa se cene začenjajo pri 149 evrih. Za Barco bo zelo pomemben izid na prvi tekmi, saj ima Iinter v Evropi na svojem stadionu izjemno serijo, ko ne poznajo poraza na zadnjih petnajstih srečanjih. Nazadnje so izgubili septembra 2022, ko je bil v skupinskem delu od Interja boljši Bayern.