Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je izjemno začel svojo 19. sezono severnoameriške lige NHL. Kapetan kraljev je namreč pri zmagi Los Angeles Kings v gosteh s 3:1 proti Buffalo Sabres prispeval vse tri gole, vse v zadnji tretjini. Izkazal se je tudi vratar Darcy Kuemper, ki je zaustavil 32 strelov.

Gostitelji so sicer povedli v drugi tretjini, nato pa je prišlo do preobrata, v naslovni vlogi pa je bil  37-letni Slovenec. Že po 13 sekundah v tretji tretjini je izenačil izid na 1:1, nato je dosegel gol za prednost z igralcem več 1:38 minute pred koncem tekme, za piko na i pa je nato zadel še v prazno mrežo. »Danes smo vratarju Darcyju pustili preveč akcije in pokazal je nekaj res izjemnih obramb. Brez dvoma nas je on držal v igri prvih 40 minut, na koncu nam je uspelo priboriti zmago tudi njemu v zahvalo. Čeprav naša igra ni bila niti približno tako ostra, kot smo si želeli, smo v zadnji tretjini na gostovanju zaostajali le za en gol. K sreči smo našli  zagon v tretji tretjini,« je  dejal junak večera Kopitar. Slovenec je sicer na uvodnih tekmah sezone vselej učinkovit, v minulih 18. sezonah je tako zbral že 26 točk, kar ga uvršča na prvo mesto med še aktivnimi igralci lige NHL,  ima pa dve točki prednosti pred Aleksandrom Ovečkinom, ki bo danes odprl sezono z Washington Capitals.