Če deklic ne ubijejo že ob rojstvu, ostajajo doma nepismene, poročene že v puberteti pa pogosto postanejo žrtev femicida, pri čemer morilci največkrat ostanejo nekaznovani, ker policija zločinov nad ženskami sploh noče preiskovati. Toda Sampat Pal Devi se je odločila, da bo vzela pravico v svoje roke.
Njen oče je bil reven živinorejec, drugače kot njena brata ni smela v šolo, pisati se je naučila doma, oče je komaj zbral denar za njeno doto. Ko ji je bilo 12 let, so jo prisilno poročili s 13 let starejšim prodajalcem sladoleda, pri 15 letih je rodila prvega otroka, pri 20 letih jih je imela že pet. Toda Sampat Pal Devi je imela srečo, njen soprog je bil prijazen mož, ki jo je celo podpiral, ko je ustanovila Gulabi Gang. S to skupino, ki danes šteje več kot 150.000 žensk, je izzvala vse do tedaj veljavne družbene norme. V hindijščini gulabi pomeni roza barvo in značilnost skupine so roza sariji ter bambusove palice, s katerimi si izborijo pravice, kadar zataji sistem.
Ko je imela Sampat Pal Devi 16 let, je od soseda, ki je redno pretepal svojo ženo, zahtevala, naj s tem preneha, in si nakopala na glavo njegove grožnje in ustrahovanje. Vendar je to ni pregnalo, skupaj z drugimi ženskami je premlatila nasilneža in zahtevala, da se javno opraviči. Kar se je tudi zgodilo.
Danes 64-letna aktivistka zaradi sporov znotraj gibanja sicer ni več na čelu bojevitih žensk v rožnatih sarijih, a bila je ena prvih, ki se je dejavno uprla nasilju nad indijskimi ženskami. Gulabi Gang je že pod njenim vodstvom postal množično in vplivno gibanje.