Furchnerjeva, ki je sicer umrla že januarja, ni bila neposredno vpletena v množično iztrebljanje ljudi. Njeno delo pa je omogočalo delovanje koncentracijskega taborišča, saj je skozi njene roke potekala korespondenca med različnimi taborišči. Pošiljala naj bi tudi deportacijske sezname za vlake v Auschwitz in naročala materiale za proizvodnjo strupenega plina Zyklon B, je ugotovilo sodišče. Ko je začela delati, je bila stara 18 let. Avgusta 2024 je Zvezno sodišče potrdilo obsodbo, poroča nemški Der Spiegel.
Proces proti Furchnerjevi je pritegnil mednarodno pozornost zaradi visoke starosti obtoženke. Sprožil je tudi vprašanja o tem, ali so bili sodni procesi zoper domnevne nacistične pomočnike, ki niso bili neposredno vpleteni v zločine, desetletja po drugi svetovni vojni sorazmerni.
Po podatkih arhivskega dokumentacijskega centra Arolsen je bilo med letoma 1939 in 1945 v koncentracijskem taborišču Stutthof na severu Poljske (danes Sztutowo) in njegovih 39 podtaboriščih zaprtih približno 110.000 ljudi iz 28 držav. Skoraj 65.000 jih v taborišču ni preživelo.