Trump se je od prevzema oblasti doslej maščeval nekdanjim sodelavcem in demokratom z odvzemom varnostnikov ali prepovedjo dostopa do zaupnih informacij. Univerzam se maščuje z odvzemanjem sredstev, pravniškim firmam pa s prepovedjo dostopa. V preteklosti je že več ljudi obtožil izdaje, vendar preiskave še ni ukazal.
V sredo pa je ukazal preiskavo nekdanjega uradnika ministrstva za domovinsko varnost Milesa Taylorja, ki je leta 2018 v New York Timesu objavil anonimni opis dogajanj v prvi Trumpovi vladi. "Korenine težav so v predsednikovi amoralnosti," je pred leti zapisal Taylor, ki je Trumpa obtožil, da sprejema nepremišljene odločitve brez osnove.
"To je kot izdaja, kot vohunjenje. Mislim, da je kriv izdaje," je novinarjem v Beli hiši povedal Trump.
Preiskava bo doletela tudi nekdanjega direktorja Agencije za kibernetsko varnost in infrastrukturo Christopherja Krebsa, ki ga je Trump odpustil leta 2020, potem ko je vztrajno zavračal njegove trditve o velikih prevarah na predsedniških volitvah.
"Ta možakar Krebs je govoril, da je bilo z volitvami vse v redu. No, dokazano je bilo, da so bile zelo pokvarjene volitve," je novinarjem dejal Trump.
Predsedniške volitve, na katerih je bil leta 2020 izvoljen demokrat Joe Biden, je za poštene razglasila večina Trumpovih nekdanjih sodelavcev na čelu z nekdanjim pravosodnim ministrom Billom Barrom. Trumpove tožbe na sodiščih, s katerimi je skušal potrditi prevare, pa so bile zaradi pomanjkanja dokazov zavrnjene, nazadnje na vrhovnem sodišču ZDA.
Proti Trumpu je zaradi spodkopavanja izida predsedniških volitev 2020 potekal kazenski pregon, vendar je bil sodni postopek po njegovi zmagi na lanskih volitvah ustavljen.