Po poročanju tujih medijev, je številno smrtnih žrtev zaradi potresa naraslo na 2719, 4521 jih je ranjenih, še 400 pa jih pogrešajo. Oblasti pričakujejo, da bo število umrlih še naraslo, saj menijo, da so mrtvi tudi tisti, ki so pogrešani. Skoraj tri dni po potresu so iz ruševin potegnili nosečnico in triletno deklico, danes, pa so iz ruševin uspeli rešiti žensko. Ker je 72 ur, časovni okvir, v katerem je največ možnosti za preživetje v naravni katastrofi, že minilo, strokovnjaki menijo, da so možnosti o preživelih skoraj nične.
Na Tajskem so medtem zabeležili 20 smrtnih žrtev, reševalci pa tam še vedno mrzlično iščejo preživele pod ruševinami porušenega nebotičnika.
Masovno sežiganje trupel
Reuters poroča, da so morali trupla umrlih množično kremirati. Dvajsetletna študentka, ki je v potresu izgubila svojo teto, je povedala, da so njeno truplo iz ruševin potegnili šele dva dni kasneje. Dodala je, da so preživeli prepuščeni obupu. "Številni ljudje čepijo na ulicah in glasno jočejo," je povedala.
Pomoč prihaja (pre)počasi
Humanitarne organizacije opozarjajo, da medtem ko se iskanje preživelih nadaljuje, so na prizadetih območjih velike potrebe po zatočiščih, hrani, čisti vodi, sanitarijah in zdravniški oskrbi. Ob tem se pojavlja bojazen, da bi zaradi ponekod še vedno potekajočih spopadov z uporniškimi skupinami lahko prišlo do motenj pri dostavi pomoči. Težave imajo tudi pri zbiranju informacij o potrebah, saj je ohromljena pomembna infrastruktura in so komunikacije omejene.
"Reševalne ekipe že štiri dni neprekinjeno delajo in mislim, da so že povsem izčrpani. Tudi oni potrebujejo počitek. A zaradi obsega uničenja in pomanjkanja virov je izjemno težko, da bi se reševalci učinkovito odzvali na tako katastrofo," je še povedala študentka.