Tresla se je gora, rodila se je miš, bi lahko rekli po dolgo pričakovani objavi dokumentov o vsem, kar so našli v vrsti Epsteinovih domov. Ti naj bi vsebovali eksplozivna razkritja o Epsteinu in znanih, slavnih in vplivnih možeh, ki so se napajali pri njegovem pedofilskem koritu, vendar jih ne.

Med novimi imeni iz Epsteinove male črne knjižice (kot po navadi rečejo beležnici, v kateri ima kdo telefonske številke ljudi, ki jih skriva pred drugimi) so ameriški hollywoodski zvezdnik Alec Baldwin, ikonska britanska manekenka Naomi Campbell, pokojni ameriški pevski superzvezdnik Michael Jackson, britanska rokerska legenda Mick Jagger, nekdanji newyorški župan Andrew Cuomo in ameriški milijarder Carl Icahn.

Ne teh ne drugih ljudi iz knjižice ni nihče obtožil spolnih zlorab najmanj osemdesetih Epsteinovih spolnih suženj, med katerimi so bile mladoletnice, celo trinajst in štirinajst let stara dekleta. Ironično je, da je Epsteinova knjižica, v kateri so telefonske številke 349 oseb, na prodaj na dražbi, prodaja pa jo preiskovalni novinar (nekdanji član ameriške komunistične partije) Chris Helali, ki je veliko raziskoval Epsteinove spolne zločine in pisal o njih. Kupil jo je leta 2020 na eBayu. Prodajala jo je glasbenica iz devetdesetih let prejšnjega stoletja Denise Ondayko, ki naj bi jo našla na pločniku v New Yorku leta 1997, ko se je sprehajala po Manhattnu. Ondaykova trdi, da ni vedela, da je Epsteinova. Helaliju naj bi jo prodala za 425 dolarjev.

Že vse odkar so takrat 66-letnega Epsteina našli obešenega na oranžni rjuhi v celici, je bil samomor vprašljiv.

Tisoče strani pogrešanih dosjejev

Med novimi razkritimi imeni izstopa nekdanji demokratski predsedniški kandidat, zdaj kontroverzni proticepilski Trumpov minister za zdravstvo Robert F. Kennedy mlajši, ki je decembra lani priznal stike z Epsteinom, pa tudi, da je bil dvakrat na njegovem zasebnem letalu, znanem kot Lolita express, obakrat menda z ženo in njunimi otroki.

Kritiki trdijo, da je ameriška zvezna policija FBI, od katere je sodišče zahtevalo objavo vseh Epsteinovih dosjejev, objavila zgolj znanim, slavnim in vplivnim možem, ki so zlorabljali dekleta in mlade ženske, neškodljive dokumente. Direktor FBI Kash Patel trdi, da bo osebno iskal in razkril »na tisoče strani pogrešanih Epsteinovih dokumentov«. Ameriška novinarka Julie K. Brown, ki je prva raziskovala in razkrila milijarderja Epsteina kot pedofila, povezanega z nekdanjimi in takrat bodočimi predsedniki, od Billa Clintona do Donalda Trumpa, britanskim princem Andrewom in številnimi drugimi še nezakritimi vplivnimi moškimi, trdi, da je bila objava izbora dosjejev predvsem nastopaštvo Trumpove administracije in da Epsteinove žrtve izkoriščajo v politične namene.

Ravno Brownova je bila prva, ki je našla osemdeset Epsteinovih spolnih suženj, med katerimi so bile tudi številne mladoletnice. Po njeni zaslugi so leta 2018 oživele obtožbe proti Epsteinu, ki se je deset let prej (2008) pogodil s FBI in pravosodjem, priznal (samo) dve obtožbi, povezani s prostitucijo v eni zvezni državi, in ušel zveznim obtožbam o trgovini z ljudmi. FBI je prekinil preiskavo. Ta bi že takrat utegnila odkriti številne njegove žrtve, pa je namesto tega posredno zaščitila številne vplivne, še vedno neimenovane moške, ki jim je Epstein pošiljal dekleta, med njimi mladoletnice. V pogrešanih neobjavljenih dosjejih naj bi bilo na tisoče strani z zapisi o bolnih dejanjih številnih vplivnih moških, zaradi katerih bi ti tako kot Epstein končali v zaporu.

Oživljanje teorije o Epsteinovem umoru

Eden od vodilnih ameriških odvetnikov Spencer Kuvin, ki se je velikokrat srečal z Epsteinom in se že več kot dvajset let pravno bojuje za njegove žrtve, je oživil trditve, da je bil razvpiti pedofil in milijarder umorjen. Že vse odkar so takrat 66-letnega Epsteina, ki naj bi imel zveze ne samo z vplivnimi možmi v političnem in poslovnem svetu, ampak tudi z razvpito izraelsko obveščevalno-varnostno službo Mosad, našli obešenega na oranžni rjuhi v celici, je bil samomor vprašljiv. Kuvin trdi, da je bil Epstein preveč aroganten in sebičen, da bi se ubil. »Verjel je, da bo osvobojen, saj je bil prepričan, da ni storil nič nezakonitega. Rekel mi je, jaz sem plačeval dekleta, ker so to, kar so počela, hotela početi. Nisem jih drogiral. Vse je bilo zakonito. Čas njegovega domnevnega samomora je sumljiv. Če bi ga obsodili, bi bilo drugače. Zakaj bi, prepričan, da ga bodo oprostili, še pred sojenjem naredil samomor? Obe kameri v celici sta bili pokvarjeni, oba stražarja sta spala. V domnevno najbolj zavarovanem zaporu v ZDA, v katerega zapiramo mednarodne teroriste, naj bi naredil samomor? Ali je bil umorjen?« 

Priporočamo