Z namenom, da bi pomirili strahove uporabnikov in vlad glede tveganj, ki jih predstavljajo vsebine, ustvarjene z umetno inteligenco, se je ameriško podjetje Meta odločilo, da bo z majem začelo označevati na ta način ustvarjene posnetke. Temu naj bi sledila tudi Google in OpenAI.

Med vsebine, ustvarjene z umetno inteligenco, sodijo slike, videoposnetki ali zvočni posnetki, ki so ustvarjeni tako prepričljivo, da jih slehernik ne prepozna kot umetno ustvarjene.

Iz podjetja Meta so danes sporočili, da tovrstnih vsebin, ki sicer ne kršijo drugih pravil njenih storitev, ne bodo več odstranjevali, temveč jih bo označevali z oznako, izdelano z umetno inteligenco. S tem se bodo izognili posegom v svobodo govora. Enak znak pa naj bi začela uporabljati tudi Google in OpenAI.

Podjetje bo po novem z vidno oznako označevalo tudi vsebine, za katere obstaja veliko tveganje, da zavajajo javnost. S tem naj bi okrepili prizadevanja v boju proti zlorabi platform, ki jih poganja umetna inteligenca, z dezinformacijami, zlasti ob prihajajočih jesenskih predsedniških volitev v ZDA.

Priporočamo