Cvetelina Genčeva, ki trenutno živi v bolgarski prestolnici Sofiji, je izkoristila svoje delo na letališču, da je pridobila podatke o zasebnih letih ljudi, ki so bili tarča ruske vohunske celice. Vohuni so sledili ljudem na letala in rezervirali sedeže blizu njih, da so videli, kaj vnašajo v mobilne telefone. Na eni stopnji so celo pridobili PIN številko telefona novinarja Romana Dobrohotova, ki je bil ena izmed ruskih tarč.
Genčeva je bila tudi del ekipe, ki so jo poslali v Berlin, da bi vohunila za gospodom Dobrohotovom. Bila je članica klepetalnic s tremi Bolgari, ki so bili obsojeni vohunjenja v Veliki Britaniji. Posredovala je podatke o letu novinarja Christa Grozeva, zadolžena je bila tudi za zbiranje čim več potovalnih informacij o drugi tarči celice, ruskem disidentu Kirilu Kačurju.
Cvetina tarča tudi vodja tajne službe
Cvetanka Dončeva je pomagala vohuniti za raziskovalnim novinarjem Christom Grozevom na Dunaju. Najela je stanovanje nasproti njegovega in ga snemala ter mu sledila. Plačali so ji tudi, da je vodila protiukrajinsko propagandno kampanjo, ki je vključevala lepljenje nalepk na različnih lokacijah, vključno s sovjetskim vojnim spomenikom na Dunaju, na katerih so podpornike Ukrajine prikazovali kot neonaciste. Novinarji BBC-ja so Dončevo prepoznali prek njenih profilov na družbenih omrežjih, potem ko so na sojenju v Londonu izvedeli za "Cveti", ki je sodelovala z vohunsko celico. Viri v Avstriji so nato potrdili njeno identiteto. Na Dunaju se je srečala z najmanj tremi obsojenimi zaradi vohunjenja v britanskem primeru.
Visoki avstrijski uradniki, vključno z vodjo tajne službe Omarjem Haijawijem-Pirchnerjem, so bili med tistimi, ki jih je Dončeva želela nadzorovati. Med njimi je bila tudi avstrijska preiskovalna novinarka Anna Thalhammer, ki je pisala o ruskem vohunjenju. Dončevo, ki je brezposelna, je avstrijska policija aretirala decembra. Policiji je sprva povedala, da so jo zavedli s tem, da izvajajo "študentski projekt", kasneje pa, da delajo za Interpol. Toda avstrijski preiskovalci so zapisali, da je malo verjetno, da Dončeva ni vedela, za kaj v resnici gre. Obveščevalno celico naj bi vodili iz Moskve in Londona.
Avstrija je raj za vohune
Novinarki Thalhamerjevi je policija pred časom povedala, da ji sledijo vohuni. Kot je povedala za BBC, so v vohunski celici očitno identificirali nekatere njene vire in poskusili vlomiti v njihove domove. Pravi še, da je Dunaj prestolnica vohunov, saj zaradi ohlapne zakonodaje še nihče ni bil obsojen. "Frustrirana sem in malo me je tudi strah, saj živim sama s hčerko. Ni ravno lepo vedeti, da je državi vseeno, če kdo grozi novinarjem, politikom ali komurkoli drugemu."