Podpredsednik JD Vance bo s soprogo tako v prihodnjih dneh obiskal samo postojanko ameriških vesoljskih sil v Pituffiku na severu Grenlandije, ne bosta pa se udeležile velike pasje dirke s sanmi v Sisimiutu, prav tako ju ne bo v prestolnico Nuuk. V delegaciji v nasprotju s prejšnjimi napovedmi očitno ne bo Trumpovega svetovalca za nacionalno varnost Mikea Waltza.
Danske in grenlandske oblasti so se ostro odzvale na prvotno napoved Vanceove soproge Ushe Vance, da bo obiskala več mest na Grenlandiji in spoznavala njeno družbo. To je sprožilo proteste v Koebenhavnu in na Grenlandiji s trditvami, da gre za obliko »nesprejemljivega pritiska«, kot je dejala premierka Mette Frederiksne, saj Trump enostransko napoveduje in grozi, da bo Grenladnija končala v ameriški lasti. Po teh uvodnih protestih se je oglasil JD Vance in očitno poskusil še dvigniti temperaturo z napovedjo, da se bo soprogi na obisku pridružil še sam. »Okoli Ushinega obiska Grenlandije je bilo toliko vznemirjenja, da nočem, da se zabava sama, zato se ji bom pridružil,« je zapisal. Sledile so še večje kritike, kazalo je tudi, da bi ameriškega podpredsednika s soprogo na Grenlandiji lahko pričakali protestniki, saj večina ni naklonjena priključitvi ZDA. Potem je Bela hiša storila korak nazaj z napovedjo omejenega obiska.
Danska, katere avtonomni del je tudi Grenlandija, je izrazila zadovoljstvo. »Zelo pozitivno je, da so Američani odpovedali obisk grenlandske družbe. Namesto tega bodo obiskali svoje oporišče Pituffik in proti temu nimamo nič,« je dejal zunanji minister Lars Lokke Rasmussen.
Najvišji predstavniki ameriške vlade na čelu z Waltzem, Vanceom in obrambnim ministrom Petom Hegsethom so sicer doma na tapeti, ker so pomotoma povabili odgovornega urednika revije The Atlantic Jeffreyja Goldberga v skupino na aplikaciji signal, kjer so govorili o napadih na jemenske Hutije. Goldberg je razkril komunikacijo, med katero so letele ostre besede na račun Evrope, češ da jo ZDA z napadi na Hutije, ki ogrožajo ladijski promet v Rdečem morju, spet rešujejo, saj da tam pljuje večinoma tovor na poti Evropo ali iz nje. »Sovražim, da spet rešujemo Evropo,« je zapisal Vance. Hegseth je Staro celino označil za patetično in zastonjkarsko, nekdo (verjetno visoki Trumpov svetovalec Stephen Miler) pa je zapisal, da bodo kasneje Egiptu in Evropi sporočili, kaj pričakujejo v zameno za svojo vojaško operacijo.