Za priznanje Palestine se je v anketi javnega mnenja zavzelo 57,4 odstotka vprašanih, petina vprašanih pa mu nasprotuje. Približno tolikšen delež slovenskega javnega mnenja je glede slovenskega priznanja Palestine neodločen. Mednarodnemu priznanju so večinsko naklonjeni volilci Levice, SD in Gibanja Svoboda, med volilci opozicijskih SDS in NSi pa je naklonjenost priznanju četrtinska. Omeniti še velja, da se po podatkih, s katerimi razpolagamo, med prebivalci Slovenije krepi naklonjenost mednarodnemu priznanju te bližnjevzhodne države: na začetku izraelskega napada na Gazo je bila temu, da Slovenija prizna palestinsko državnost, naklonjena manj kot polovica Slovencev, s trajanjem in brutalnostjo vojne pa se je ta delež zvišal na že omenjenih 57 odstotkov.
Slovensko javno mnenje tudi ne taktizira tako kot politika. Med tistimi, ki se zavzemajo za priznanje Palestine, je skoraj 62 odstotkov takšnih, ki menijo, da bi morala Slovenija Palestino priznati v najkrajšem možnem času. Dobra tretjina (37,1 odstotka) je glede časovnice priznanja bolj zadržana – ti ljudje menijo, da naj Slovenija Palestino prizna, ko bodo vzpostavljene za Slovenijo ugodne mednarodne okoliščine. Torej, ko Slovenija s priznanjem Palestine ne bi tvegala resnih zamer v EU in ZDA.
Kombinirano javnomnenjsko anketo (telefonsko in spletno anketiranje) je agencija Ninamedia izvedla v torek, 16. aprila. Odgovarjalo je 617 oseb. Struktura vzorca ustreza sociodemografski strukturi prebivalstva Slovenije.