Državno tožilstvo v Novem Sadu je v povezavi z novembrsko nesrečo, v kateri je življenje izgubilo 16 ljudi, konec decembra vložilo obtožnico proti 13 osumljencem, med katerimi sta tudi nekdanji minister za gradbeništvo Goran Vesić in nekdanja direktorica podjetja Infrastruktura železnice Srbije Jelena Tanasković.
Obtoženi so kaznivih dejanj zoper splošno varnost. Državno tožilstvo v Beogradu je kasneje vložilo obtožnico proti še trem osumljencem.
Sodišče zavrača očitek o zavlačevanju
"Izhajajoč iz očitanega kaznivega dejanja (...) in v povezavi z navedbami iz odgovorov na obtožnico je sodišče sklenilo, da je potrebna boljša razjasnitev zadeve, da bi se preučila utemeljenost obtožnice," je dejala tiskovna predstavnica sodišča Sanja Ćetojević.
Ob tem je zanikala navedbe iz medijev o neažurnem delovanju sodišča, kot tudi očitke, da zadeve ne obravnava prednostno.
Nesreča, ki je sprožila največje proteste v zgodovini Srbije
Srbijo so po nesreči zajeli množični protesti, na čelu katerih so študenti, ki zahtevajo odgovornost in pravico za žrtve, objavo dokumentov o prenovi in kaznovanje odgovornih. Protesti so sicer prerasli v izražanje jeze zaradi sistemske korupcije in represije, omejevanja svobode medijev in vladavine prava v državi.
Srbski predsednik Aleksandar Vučić je večkrat zatrdil, da so izpolnili vse zahteve študentov. Za nadaljevanje protestov so oblasti obtožile opozicijo, krivdo pa pripisujejo tudi vplivom iz tujine.