Danes pa so sporočili, da dogodka ne bo, saj »Dušan Plut predavanje odpoveduje in MKLJ dogodka ne bo organizirala. V prihodnje pa bodo glede jedrske energije poiskali usposobljene sogovornike in strokovnjake,« so še zapisali na družbenem omrežju. Na istem omrežju je filozof Luka Omladič, državni sekretar na Ministrstvu za solidarno prihodnost, komentiral, da je »nezaslišano,« če je omenjeni portal »s pritožbo dosegel odpoved predavanja.« Mariborski filozof in medijski analitik Boris Vezjak pa se je ob objavi vprašal: »Je to poskus cenzure?« Omenjenih objav sicer ni več mogoče najti na družbenem omrežju portala Jedrska.si.
Dušan Plut pa je za Dnevnik povedal, da je sam odpovedal predavanje. »Sam sem odpovedal predavanje pri ljubljanski mestni knjižnici, ker se mi je zdelo, da zaradi odpovedi referedenduma JEK nima smisla, da bi zdaj imel predavanje, saj bodo za to še druge priložnosti. Čudi pa me, da se pojavljajo zahteve po cenzuri, sploh kot osamosvojitelju, če se lahko malo pošalim,« je komentiral Plut.
Tudi pri jedrska.si so potrdili, da dogodka niso odpovedali zaradi njihovih pritiskov. Imajo pa do Pluta nedvoumno stališče: »Dušan Plut je geograf in ni jedrski strokovnjak. Svojo celotno kariero je posvetil nasprotovanju jedrski energiji, ki ji nasprotuje iz ideoloških in ne strokovnih razlogov. Njegova knjiga "Jedrska energija - ne hvala!" temelji na pristranski analizi, njegovi zaključki pa so primer demoniziranja jedrske energije skozi psevdoznanost. Velik del knjige namreč temelji na izmišljotinah in na osebnem, negativnem čustvenem odnos do jedrske energije.« In tu je v odnosu s Plutom še dodatno počilo: moti ga prav to, nam je povedal, da izjave stroke, ki ne izhaja iz jedrske znanosti, označujejo kot psevdoznanost. »To je opredelitev, ki je nevzdržna, saj ima jedrska energija tudi močno družboslovno in medgeneracijsko komponento, ki jo moramo upoštevati.«