Nov vir pasivnega prihodka za mala podjetja. Odpira se nova priložnost za splošna podjetja z odvečnim skladiščnim prostorom.
Zadnja leta se govori predvsem o pomanjkanju skladiščnih kapacitet, na katero je bistveno vplivala koronska kriza. Čeprav gre za obširno problematiko, se na njeno reševanje, žal, še vedno gleda precej ozko.
Podjetja, ki potrebujejo dodaten skladiščni prostor, se največkrat obrnejo na večja špediterska podjetja. Ta prazen prostor sicer imajo, so pa velikokrat površna, neodzivna in tudi draga. Kdor si jih torej ne more privoščiti, se za skladišče lahko le obriše pod nosom.
Pa je res tako?
Mlad slovenski startup StoringCargo dokazuje, da za ta problem obstaja inovativna, boljša rešitev. Na platformi povezujejo iskalce in ponudnike skladiščnih storitev – kar je ugodneje za ene in druge.
Pri tem ustvarjajo edinstveno poslovno priložnost za vsa splošna podjetja, ki imajo v lasti svoje neizkoriščeno skladišče. Ta lahko prek platforme postanejo ponudniki skladiščnih storitev in svoj prazni prostor spremenijo v zaslužek.
Oddaja skladišča s StoringCargo
Na platformi StoringCargo lahko ponudnik skladiščnih storitev postane vsak, ki ima prostor in viličar. Največkrat gre za podjetja, katerih primarna dejavnost ni skladiščenje. Si pa z oddajo neizkoriščenega prostora lahko pokrijejo stroške delovanja, kar predstavlja dodaten vir zaslužka.
Oddaja skladišča je zelo preprosta in predvsem – brezplačna. Platforma namreč omogoča objavo skladišča brez mesečnih naročnin ali dodatnih stroškov – v nasprotju s konkurenco, pri kateri je za to seveda treba plačati.
Podjetje se torej le registrira, StoringCargo pa poskrbi, da stranke pridejo k njim.
Skladiščne storitve opravlja podjetje
Poleg prostora pa podjetje, ki odda skladišče, zasluži tudi z opravljanjem skladiščnih storitev.
Sama manipulacija (razkladanje in nakladanje) ter drugi procesi znotraj skladišča so torej v rokah najemodajalca. To mu omogoča nadzor nad skladiščem in robo v njem.
Prav tako se podjetje samo odloči, katero rezervacijo bo sprejelo in katere ne. Na to vplivajo denimo vrsta blaga, zasedenost skladišča in tudi čas, ki ga ima podjetje na voljo.
Koliko lahko torej zaslužim, če oddam manjše skladišče?
Tudi to je ena od stvari, pri katerih ima podjetje proste roke. StoringCargo namreč omogoča, da si vsako podjetje sestavi svoj cenik in s tem samo določi, koliko želi zaslužiti, če odda skladišče.
Cenik je sestavljen iz treh osnovnih postavk – nakladanje in razkladanje ter skladiščenja blaga. Poleg teh pa podjetje lahko ponudi še dodatne storitve, na primer prepakiranje blaga ali transport, s katerimi si ustvari konkurenčno prednost.
Če se vam po glavi še vedno poraja vprašanje, ali naj oddam manjše skladišče, pa naj za konec povemo še to. Platformo na mesec obišče več kot 600 uporabnikov, ki iščejo dodatne skladiščne kapacitete po vsej Sloveniji. Morda jim lahko pomagate prav vi.