Bobnar, ki je bila na razgovor vabljena kot priča, je pojasnila dogajanje, "zdaj pa je na neodvisnem državnem organu, da presodi dejstva in dokaze in sprejme odločitev." Dodala pa je, da vztraja pri svojih besedah.
"Vztrajam na svojih besedah in na tem, kako sem utemeljevala sum nepravilnosti in neustreznega ravnanja," je dejala Bobnar, ki je sprožila postopek pred komisijo. Več podrobnosti ni razkrila. "Zdi se nam neprimerno, da bi danes kakorkoli vsebinsko razpravljali o zadevah in dogodkih, ki se obravnavajo s strani državnih organov v tajnih postopkih in v zvezi s katerimi je tudi vložena kazenska ovadba," je odločitev pojasnil njen odvetnik Luka Švab. To bi po njegovih besedah lahko tudi negativno vplivalo na kazenskih postopek, če bo sprožen.
Golob: Postopek je farsa
Povsem drugače razpoložen je na razgovor prišel predsednik vlade: "Današnji postopek je resnično farsa, danes se moram zagovarjati pred Komisijo za preprečevanje korupcije izključno zaradi tega, ker sem se zavzemal za depolitizacijo policije.''
Prepričan je, da se bo podobno kot v primeru ruskih vohunov tudi tokrat izkazalo, da so izjave, na katerih temeljijo obtožbe, v resnici izmišljene in neresnične. ''Ampak ne gre za mojo besedo, gre za to, da bodo to potrdile priče in dokazi," je dejal Golob.
O tem, da bi ga KPK spoznala za krivega, pa sploh ne razmišlja, je pojasnil.
Nekdanji prvi mož policije Boštjan Lindav, državna sekretarka Tina Heferle in nekdanji sekretar Branko Lobnikar izjav niso dajali.
Postopek večkrat prekinjen
Senat KPK je novembra lani zoper Goloba uvedel preiskavo zaradi sumov kršitve integritete. Nekdanja ministrica za notranje zadeve Bobnar namreč predsedniku vlade očita, da se je vmešal v delo policije in druge pristojne državne organe.
KPK je preiskavo od prijave sicer večkrat prekinila. Odvetnik Stojan Zdolšek je namreč zahteval izločitev nekdanjega namestnika predsednika KPK Simona Savskega in zavrnitev zahteve za izločitev izpodbijal na sodišču. Z nastopom mandata nove namestnice predsednika KPK Tine Divjak pa je postal razlog, zaradi katerega komisija ni mogla nadaljevati postopka preiskave, brezpredmeten.
Senat je konec avgusta sprejel tudi sklep, da se Golobu omogoči vpogled v spis, torej v dokumentacijo, ki jo KPK vodi v tej zadevi.
Zaradi domnevnih pritiskov pa je Goloba kazensko ovadila policija. Državnotožilska odločitev v tem primeru še ni sprejeta. Premier je sicer očitke večkrat javno zavrnil in jih označil za politični boj nekdanje ministrice Bobnar.