Na trgu kriptovalut se nadaljuje zgodba, ki jo spremljamo že vse od začetka oktobra. Rastejo cene, tudi tržna kapitalizacija celotnega trga raste – v zadnjih treh mesecih je zabeležila približno 50-odstotno povečanje. Še vedno je glavna tema predvideno sprejetje ETF-skladov, ki naj bi bili sprejeti v začetku leta 2024. Gre za veliko stvar, saj se za ustanovitev ETF-skladov potegujejo težkokategorniki z Wall Streeta. To bi pomenilo, da imajo Američani z navadnim borznoposredniškim računom možnost nakupa ETF-skladov, katerih vrednost predstavlja dotična kriptovaluta. Posledično bi trg kriptovalut postal dostopen za ljudi, ki se niso želeli ukvarjati z vzpostavitvijo računa pri Coinbase ali ugotavljati, kako delujejo decentralizirane borze in denarnice. Cena bitcoina se je tudi na ta račun v zadnjem tednu za trenutek dotaknila vrednosti 45.000 ameriških dolarjev (41.740 evrov). Nazadnje se je pri taki ceni trgovalo aprila 2022.
Salvadorju profit
Pozitiven sentiment se je prenesel tudi na podjetja, ki delujejo na področju kriptovalut, trgujejo pa na tradicionalnih borzah. Rasti so bila deležna podjetja, ki se ukvarjajo z rudarjenjem, največji zmagovalec v tem pogledu pa je ameriški Coinbase. Gre za največjo ameriško borzo kriptovalut, ki trguje na NASDAQ. Cena delnice omenjenega podjetja se je v zadnjih treh mesecih podvojila.
Salvador je kot prva država na svetu, leta 2021, sprejel bitcoin kot uradno plačilno sredstvo. V istem letu so začeli kupovati največje kriptovalute v skupnem znesku okrog 85,5 milijona ameriških dolarjev. Predsednik Salvadorja Nayib Bukele je v začetku tega tedna na platformi X delil sestavek o stanju državne naložbe v bitcoin. Po njegovih besedah je naložba v zelenem; v času objave zapisa je imela državna naložba za dobre tri milijone ameriških dolarjev nerealiziranega profita.