Dogajanje na trgu kriptovalut se je v zadnjih štirinajstih dneh precej umirilo. V zadnjem pregledu trga je bil govor o eksplozivni rasti cen tako imenovanih meme žetonov. Glavni akter tega sektorskega mehurčka je bil žeton, imenovan PEPE, ki je na vrhuncu dosegel 1,8 milijarde tržne kapitalizacije. Celoten sektor se je v drugi polovici meseca precej ohladil, na čelu z žetonom PEPE, ki je od vrhunca izgubil dobrih 67 odstotkov vrednosti. Ohladitev pa ni vezana zgolj na specifične sektorje, ampak na trg kriptovalut kot celoto. Bitcoin in ether kot najpomembnejši kriptovaluti v zadnjih štirinajstih dneh mirujeta. Sreda je bila izrazito negativna z vidika gibanja cen, kar bi lahko nakazovalo na nadaljevanje negativnega trenda, v katerem sta se obe kriptovaluti znašli v sredini aprila. Cenovna negotovost se zdi v prvi vrsti povezana z negotovostjo glede dogovora o dvigu ameriškega dolga. Slednje je imelo izrazito negativen vpliv tudi na delniške trge po svetu. Vprašanje je, koliko časa bo preteklo do sklenitve dogovora in kakšna bo napetost vlagateljev ob neizbežnem približevanju dneva D.
V sredo, 24. maja, je kandidaturo za predsedniški položaj napovedal guverner Floride Ron DeSantis. Med drugim se je v pogovoru z Elonom Muskom dotaknil področja kriptovalut. Po njegovem mnenju trenutna ameriška oblast vidi bitcoin kot nevarnost in bi ga v primeru novega mandata zregulirala, da ta ne bi mogel več obstajati. DeSantis sicer ni konkretiziral svojega stališča do regulacije kriptovalut. Na to temo je dejal, da sam ne čuti potrebe po nadzorovanju vseh dejavnosti, s katerimi se ljudje ukvarjajo, in da na kriptovalute gleda kot na vprašanje državljanske svobode. Ob tem je treba dodati, da je pred časom podpisal zakonodajo, ki prepoveduje uporabo digitalnih valut centralnih bank (CBDC).
Na temo ameriške regulacije kriptovalut se je v tem tednu oglasila tudi Cathie Wood, ustanoviteljica investicijskega sklada ARK Invest. Po njenem mnenju trenutna regulatorna drža ZDA pomeni, da ZDA izgubljajo vpliv na področju kriptovalut. Razočaranje nad regulativno sliko kriptovalut v ZDA je večinoma usmerjeno v komisijo za vrednostne papirje (SEC). SEC sicer vztraja, da industrija ne potrebuje posebnega zakonskega okvira. Ob tem je komisija tudi v pravnem sporu z borzo kriptovalut Coinbase in družbo Ripple.