Rast je bila podprta z optimizmom zaradi umirjanja trgovinskih napetosti med ZDA in Kitajsko ter splošnim okrevanjem tehnološkega sektorja, kar je bitcoin potisnilo nad 94.000 dolarjev (82.348 evrov). Medtem so tudi druge večje kriptovalute, kot so ethereum, solana in XRP, zabeležile rast, skupna tržna kapitalizacija trga kritpovalut pa se je dvignila na skoraj 3 bilijone dolarjev (2,64 bilijona evrov), pri čemer je dodatno pozitivno vplivalo imenovanje kriptovalutam naklonjenega Paula Atkinsa za predsednika SEC.
Nakupe največje kriptovalute nadaljuje podjetje Strategy (MSTR) pod vodstvom Michaela Saylorja, ki je v zadnjem krogu nakupov dodalo 6556 bitcoinov. S tem so svojo zalogo povečali na 538.200 bitcoinov. Zadnji nakup v vrednosti 555,8 milijona dolarjev (486,9 milijona evrov) je bil financiran s prodajo navadnih in prednostnih delnic v okviru programov odprte prodaje. Povprečna nakupna cena vseh njihovih bitcoinov znaša 67.766 dolarjev (59.365 evrov). Skupno je podjetje v bitcoin investiralo 36,47 milijarde dolarjev (31,95 milijarde evrov) in tako ostaja največji korporativni imetnik omenjene kriptovalute. Cena njihovih delnic se je ob tej novici povečala, skladno z rastjo tržne cene bitcoina.
Donald Trump je poskrbel za zanimivo dogajanje tudi na trgu kriptovalut. Trumpcoin, kriptovaluta, povezana z Donaldom Trumpom, je poskočil za več kot 70 odstotkov, potem ko je bil na uradni spletni strani projekta objavljen ekskluziven dogodek – večerja s predsednikom za 220 največjih imetnikov žetona. Novica prihaja v času, ko se v obtok sprošča vse več žetonov – prejšnji teden v vrednosti 300 milijonov dolarjev (262,81 milijona evrov), v juliju pa je predvideno dodatno sproščanje v višini 600 milijonov dolarjev (525,62 milijona evrov). Kljub trenutni rasti žeton še vedno kotira občutno pod preteklimi vrhovi. Projekt od začetka spremljajo kritike zaradi domnevnega izkoriščanja političnega vpliva in špekulativne narave izdaje kriptovalute.