Uradno je investitorka novogradnje in zidu Bangieva žena Nataša Blaževič Bangiev. »Z inšpekcijsko odločbo je inšpektor inšpekcijski zavezanki odredil ustavitev gradnje do pridobitve ustreznega gradbenega dovoljenja, za katerega mora v skladu z zakonodajo zaprositi v roku šestih mesecev od vročitve odločbe. Inšpekcijska zavezanka je vlogo v danem roku podala na upravno enoto. O vlogi še ni odločeno,« so pred nekaj dnevi pojasnili na gradbenem inšpektoratu.
Bangiev meni, da mu bo upravna enota v novem gradbenem dovoljenju dovolila poseg, zato mu zidu ne bo treba znižati. »Čakamo na gradbeno,« je na kratko sporočil prek SMS-a, več pa ni pojasnjeval. Ob izreku inšpekcijskega ukrepa pred meseci je pojasnil, da je do kršitve prišlo, ko je svojo zunanjo ureditev naknadno prilagajal zapletom pri gradnji občinske kanalizacije, saj je sprva kazalo, da bo moral na svoji parceli postaviti malo čistilno napravo. Zaradi tega je zgradil višji zid, kot je bilo dovoljeno z gradbenim dovoljenjem. A kot strokovnjak za zakonodajo s področja gradnje in urejanja prostora bi moral vedeti, da so takšna naknadna prilagajanja nedovoljena.
Georgi Bangiev trenutno v kabinetu koprskega župana Aleša Bržana vodi strateške projekte, med drugim projekt vodooskrbe Istre. V preteklosti je bil v času županovanja Borisa Popoviča odgovoren za ključna gradbena dovoljenja in prostorske posege. Kasneje je bil generalni direktor direktorata za prostor in graditev na ministrstvu za naravne vire in prostor v vladi Janeza Janše, to funkcijo pa je približno leto dni opravljal tudi v sedanji vladi Roberta Goloba.
Nezadovoljni sosedje v Žusterni so Bangievu že pred 13 leti, ob pridobivanju in urejanju zemljišča, očitali, da je izkoristil svoj položaj občinskega funkcionarja. Njegovi ženi je uspelo doseči, da je občina prestavila dostopno pot tako, da je ustrezala ureditvi njene parcele, preureditev pa je tudi financirala. Ogorčeni sosedje so trdili, da je dostopna pot zdaj ožja in manj varna. Bangiev je očitke zavrnil.