Letošnji pustni torek so na Biotehniškem izobraževalnem centru (BIC) Ljubljana popestrili z uradno predstavitvijo novih učilnic. Kar pet učilnic so postavili v zgornjem nadstropju, svoje prostore so dobili tudi predavatelji. Hana Jesenšek, dijakinja četrtega letnika Živilske in naravovarstvene šole, je povedala, da so se ves čas šolanja soočali s prostorsko stisko: »Urniki so se prilagajali, selili smo se med različnimi lokacijami, kar za nas ni bilo vedno najlažje. A kljub temu smo se trudili in izkoristili vse priložnosti, ki jih ponuja naša šola. In teh ni malo.« Ob tem je izpostavila šolsko slaščičarno in pekarno, Ekohišo z učilnico za področje naravoslovja in sodobno opremljene laboratorije, kjer pridobivajo izkušnje s področja naravovarstva, živilstva in prehrane. »Danes dobivamo še nekaj več – nove učilnice, ki nam bodo omogočile boljše pogoje za pouk. Končno bomo imeli več prostora, pa tudi večjo dostopnost do učiteljev, kar pomeni še več znanja za nas in boljše vzdušje. In pa najlepši razgled iz učilnice v Ljubljani,« je dodala Hana Jesenšek.

Jasna Kržin Stepišnik, direktorica BIC Ljubljana: »Z novimi učilnicami smo pridobili možnost boljše organizacije dela in večje fleksibilnosti pri načrtovanju urnikov, kar bo zagotovo pozitivno vplivalo na učni proces in počutje naših dijakov ter učiteljev. In tega se resnično veselimo.«

Jasna Kržin Stepišnik, direktorica BIC Ljubljana: »Z novimi učilnicami smo pridobili možnost boljše organizacije dela in večje fleksibilnosti pri načrtovanju urnikov, kar bo zagotovo pozitivno vplivalo na učni proces in počutje naših dijakov ter učiteljev. In tega se resnično veselimo.«

Z njenimi besedami se je strinjala tudi Jasna Kržin Stepišnik, direktorica BIC Ljubljana. »Z novimi učilnicami smo pridobili možnost boljše organizacije dela in večje fleksibilnosti pri načrtovanju urnikov, kar bo zagotovo pozitivno vplivalo na učni proces in počutje naših dijakov ter učiteljev. In tega se resnično veselimo,« je dejala in spomnila, da BIC Ljubljana deluje na več lokacijah. »Do leta 2005 smo bili v idiličnem okolju Mestnega loga, potem pa smo začeli rasti. Dobivali smo nove programe in z njimi vedno več dijakov, zato je šola postala premajhna. Tako smo leta 2005 zgradili stavbo na Ižanski cesti, v kateri je zdaj sedež zavoda. Razvoj je šel še na področje gostinstva in turizma ter naravovarstva. Zgradili oziroma prenovili smo šolsko stavbo v Šentvidu, kjer danes deluje Kult316. Leta 2020 smo v Mestnem logu zgradili nizkoenergijsko leseno Ekohišo. Ob vseh enotah smo se še vedno soočali s prostorsko stisko. Že leto prej smo na Ižanski cesti za dvakrat povečali slaščičarske delavnice. Zadnji projekt, s katerim smo se ukvarjali slabo leto, je pridobitev petih novih učilnic in prostorov za individualni pouk ter kabinete,« je zgodovino širjenja centra opisala Jasna Kržin Stepišnik. V devetih srednješolskih in dveh višješolskih izobraževalnih programih ter več kot 70 krajših programih usposabljanj se trenutno izobražuje 3000 dijakov, študentov in odraslih udeležencev.

Projekt, vreden milijon evrov

Za gradnjo novih prostorov so potrebovali leto dni. V tem času so naredili načrte, pridobili gradbeno dovoljenje, izvedli javno naročilo za izgradnjo in izbrali izvajalca. Da bi izobraževanje nemoteno potekalo, so večino del opravili v poletnih mesecih, gradnja pa je trajala slabega pol leta. »Vrednost investicije je ocenjena na nekaj več kot milijon evrov. Večino sredstev je prispevalo ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, nekaj je bilo tudi lastnih sredstev,« je pojasnila direktorica in poudarila, da veliko vlagajo v znanje dijakov in študentov. Njihovi rezultati so bili od tej priložnosti tudi predstavljeni.

Priporočamo