Po daljši zunajzakonski zvezi sta šla narazen. Po njenem odhodu je na vratih zamenjal ključavnico. A ni bilo konec, takrat se je šele začelo. Ko je bila aprila 2022 na obisku pri starših v Bosni, se je »nekdanji«, sicer študent prava, prikazal pred hišo z zabojčkom jagod in pismom. Poslal ji je sporočilo, naj pride ven in vztrajal, dokler tega ni storila. Sama se ga ni mogla znebiti, odšel je šele po posredovanju njenega očeta. Ni ji bilo prijetno, ker je mislila, da je tam res na varnem. In ni ji bilo jasno, kako je izvedel za naslov njenih staršev.
Po selitvi je je ostala brez avta. Maja jo je prestregel na ljubljanski železniški postaji, hotel jo je prepričati, da bi bila znova skupaj. Pod vplivom groženj, da bo še videla in da se bo spravil na njeno družino, nekaj časa pa jo je zadrževal tudi s telesom, mu je dala nekaj (lažnega) upanja. Ko ga je kasneje prijavila na policiji in se je znašel na sodišču zaradi kaznivega dejanja nasilja v družini, ji je obramba očitala, da je bilo ob sedmih zjutraj na postaji precej ljudi, ki bi jih lahko prosila za pomoč, če bi bilo tako hudo. A je pojasnila, da je vse skupaj želela urediti sama, brez škandala. Zagovorniki so trdili tudi, da je prišel sprehajat psa in da sta se srečala po naključju. Ter da je tam lokal, kamor je zahajal. Sodišča niso prepričali: na postaji ni zelenih površin, lokal pa je na Bavarskem dvoru. Po tem srečanju si je zaradi varnosti priskrbela avto.
Vrtnice in pice za cel oddelek
Naslednji dan, ko je praznovala rojstni dan, sta se na dvorišču pred njeno hišo pojavila dva moška in fotografirala avte. Kaže, da ga je zanimalo, kdo je pri njej na obisku. Tudi sam jo je večkrat obiskal, seveda nepovabljen. Prinašal ji je rože, a tudi grožnje (tudi da si bo kaj naredil). Enkrat ob dveh zjutraj. Prav tako je nekomu naročil, naj gre do njene prijateljice in jo prepriča, naj mu da še eno priložnost. Stike je poskušal vzpostaviti tudi z njeno družino.
Dokopal se je do njenega službenega urnika v kliničnem centru. Po službi jo je večkrat pričakal. Ko je ugotovil, da ima nov avto, jo je čakal na parkirišču. Iskal jo je na njenem oddelku v službi in tudi drugih. Ko jo je nadrejena prosila za pojasnilo zaradi njenih prošenj za odsotnost z dela, ji je povedala, kaj se dogaja. Potem so mu vstop prepovedali. A ni odnehal, v klinični center je začel pošiljati svoje znance. Hodili so po dva, trije in ji prinašali različna darila. Konec maja je poslal vrtnice in pice za cel oddelek. Ta dan jo je počakal na parkirišču. Ko je sedla v avtu, je začel trkati in groziti, da bodo »vsi najebali, vsi pomrli, ti, kolegice, šefica...« Potem je odpeljala. Tudi z avtom jo je zasledoval, čeprav je na sodišču to zanikal. Nič ni pomagalo: menjava telefonske številke, menjava turnusov v službi. V strahu se je večkrat zatekla k sestri in prijateljicam. Grozil ji je, da bo že videla, če ne bo z njim, v zvezi s tem je omenjal tudi njenega triletnega nečaka, sestro. In da »če ne bo z njim, bo do konca življenja težil, do konca življenja ji bo za hrbtom, živa ne bo z njim«. Ker temu ni bilo konca, je šla na policijo. To ga je ustavilo, čeprav ne čisto takoj. Dobil je prepoved približevanja in obtožnico.
Romantične geste
Zagovarjal se je, da ni on zapustil nje, pač pa ona njega. Kar sodišča ni zanimalo; v nobenem primeru za njegovo ravnanje ni opravičila. Obramba je zatrjevala, da ga je namerno zavajala in mu dajala upanje, da bosta znova par. Res mu je par tednov po razhodu rekla nekaj v tej smeri, je ugotovilo sodišče, a hotela je priti do svojih stvari, ki so ostale v stanovanju. Ko jih je odnesla, mu je ključ vrnila in mu sporočila, da je zanjo zgodba zaključena in da si želi miru. S tem mu je jasno dala vedeti, da zveze ne želi več nadaljevati. Ni ga več kontaktirala, spremenila je telefonsko številko, ko je hodil k njej domov, ga ni spustila v hišo. Moral je vedeti, da ne želi več stika z njim, je sklenilo sodišče.
Po njegovih besedah z vsem tem ni mislil nič slabega, ni želel, da bi ji bilo neprijetno, njegove geste so bile romantične. Obramba pa je trdila, da je bilo sodišče že od samega začetka kazenskega postopka prepričano v njegovo krivdo in mu ni dalo možnosti, da bi dokazal nasprotno. Ne višje ne vrhovno sodišče se s tem ni strinjalo, sodba je temeljila na trdnih dokazih. Dobil je pogojno kazen z varstvenim nadzorstvom, v kateri mu je določilo pet mesecev zapora z dveletno preizkusno dobo. V okviru dveletnega varstvenega nadzorstva mora obiskovati psihološko posvetovalnico, prepovedano mu je tudi navezovanje kakršnihkoli stikov z oškodovanko in približevanje na razdalji do sto metrov.