V hotel je po klicu na pomoč najprej prispela zdravniška ekipa Zdravstvenega doma Mali Lošinj. Po pogovoru s starši poškodovanega otroka je zdravnica zaprosila za helikopterski prevoz na Reko. Nesreča se je zgodila okoli dvajset do desetih zvečer, helikopter pa je bil aktiviran slabo uro kasneje.
Helikopter priletel na Lošinj, a se je vrnil prazen
Okoli enajstih zvečer je helikopter pristal na lošinjskem letališču, kjer jih je takrat že čakala zdravniška ekipa s pacientom.
A zdravnica v helikopterju se je odločila, da prevoz ni potreben. Helikopter se je zato vrnil na Reko brez pacienta.
Namesto tega so ga tja prepeljali z reševalnim vozilom. Ker je bila takrat ura že polnoč, zadnji redni trajekt pa je z Lošinja odpeljal uro pred tem, je bilo potrebno organizirati izredni trajektni prevoz. Ta je odpeljal z otoka okoli ene ure zjutraj, v bolnišnico na Reki pa je reševalno vozilo s poškodovanim otrokom prispelo malo pred drugo uro zjutraj.
Odziv Zavoda za hitro medicinsko pomoč
Kot so povedali na Zavodu za hitro medicinsko pomoč Primorsko-goranske županije, je prevoz potekal brez nepravilnosti.
Lokalna zdravnica je do poškodovanca prispela v zgolj desetih minutah. O tem, da bodo helikopterski prevoz z Lošinja odpovedali, se je na podlagi smernic za takšne situacije odločila medicinska ekipa v helikopterju. Kot še dodajajo, je bil otrok le lažje poškodovan in čas prevoza ni vplival na njegovo zdravstveno stanje.
Povezanost hrvaških otokov z obalo
Vprašanje povezanosti jadranskih otokov s celino, predvsem v kritičnih situacijah, zadnje čase razburja hrvaško javnost. Konec marca je namreč umrl mlajši moški, ki je zbolel na Lastovu. Zaradi burje je bil po navedbah oblasti edina možnost prevoz s trajektom Jadrolinije, ki je pacienta prepeljal na Korčulo, od tam pa je bil nato prepeljan v Dubrovnik, kjer pa mu niso mogli več pomagati.