Bosanski državljan Dino Muzaferović - Cezar, eden izmed treh priprtih zaradi novembrske mafijske likvidacije Satka Zovka, se mora na ljubljanskem okrajnem sodišču zagovarjati zaradi kaznivega dejanja ponarejanja listin. Tožilvo mu očita, da se je 11. junija 2018 pri Petrolu ob Celovški cesti v Ljubljani policistom predstavil s ponarejenim hrvaškim vozniškim dovoljenjem na ime Bruno Fabijanić. Muzaferović, ki se je današnjega naroka udeležil prek videokonferenčne povezave iz mariborskega zapora, se na sojenju brani sam, krivdo pa je zanikal.
Pojasnil je, da se je tistega dne z očetom odpravil v Ljubljano, kjer je bil dogovorjen s prijateljem Miodragom Mijanovićem (slednji je po Muzaferovićevih besedah trenutno zaprt v Belgiji). Kranjski kriminalisti naj bi ga zasledovali že celo pot iz Kranja, saj je bila tedaj za njim razpisana interpolova tiralica. Že med potjo je videl, da ga policisti zasledujejo v rdeči mazdi, kriminalisti pa so ga aretirali le nekaj trenutkov po tem, ko ga je oče odložil na Petrolu.
»Vedeli so, kdo sem, ker so mi sledili«
»Stekli so za mano in me podrli na tla. Nadeli so mi lisice, me dali v avto in odpeljali na policijsko postajo Šiška. Nikomur se nisem predstavil z dokumentom. Vedeli so, kdo sem, ker so mi sledili. Dokumente so nato našli v moji torbici,« je ljubljanski okrajni sodnici Barbari Klajnšek pojasnjeval Muzaferović, ki je kriminalistom ob Celovški cesti sicer poskušal zbežati, vendar je lahko tekel le nekaj deset metrov, saj je tedaj bolehal za meningitisom. V njegovi torbici so policisti našli tudi hrvaški potni list na ime Bruno Fabijanić, ki pa ni bil ponarejen. Fabijanić je namreč resnična oseba, ki živi na Reki.
Na vprašanja, kje je dobil potni list in ponarejeno vozniško dovoljenje, ni želel odgovoriti, sodnica pa mu je predočila, da so dokumente na tuje ime pri njem našli tudi februarja 2021, ko so ga v Zagrebu aretirali hrvaški policisti. Tedaj je imel v avtomobilu dokumente na ime Blaž Bezlaj. Obtoženi je povedal, da gre za njegovega starega znanca in da tudi teh dokumentov ni nikoli uporabljal.
Sojenje zaradi suma ponarejanja listin, zaradi katerega Muzaferović grozi do treh let zapora, se bo nadaljevalo februarja, ko bodo zaslišali policiste, ki so bili prisotni ob aretaciji, kasneje pa predvidoma tudi Muzaferovićevega očeta in Mijanovića. Slednji naj bi se ob aretaciji prerival s policisti in kričal na njih.
S partnerico obtožen tudi zatajitve in poskusa izsiljevanja
Že decembra lani je bil na ljubljanskem okrožnem sodišču razpisan tudi predobravnavni narok za Muzaferovića in njegovo partnerico Špelo Kovač v tretji zadevi. Kot je bilo razvidno iz razpisa sodnih obravnav, sta Muzaferović in Kovačeva obtožena kaznivih dejanj zatajitve in poskusa izsiljevanja. Do predobravnavnega naroka decembra nazadnje ni prišlo, saj ga je sodišče preklicalo in določilo nov datum.
Vpleten naj bi bil tudi v umor Eldina Ćerimovića
Za Muzaferovićem, ki naj bi sodeloval z zloglasnim črnogorskim škaljarskim klanom, sta tiralico razpisali tudi Hrvaška in BiH. V domovini ga po poročanju tamkajšnjih medijev sumijo, da je naročil umor Eldina Ćerimovića, ki je za bosanske preiskovalce spregovoril o plantaži marihuane na meji med BiH in Hrvaško.
V Ljubljani umorjeni Zovko, ki naj bi bil prav tako globoko vpet v organizirani kriminal, naj bi bil na sodišču v BiH pripravljen pričati prav o Muzaferovićevi vpletenosti v Ćerimovićev umor, zaradi česar naj bi se mu Muzaferović že dlje časa želel maščevati. Že jeseni 2023 so se v Ljubljani pojavili plakati s fotografijo Satka Zovka, na katerem so mu avtorji plakatov očitali, da je prijatelje in družino izdal za malo denarja in droge.
Zovka so konec novembra umorili, ko se je vračal iz igralnice Mons na obrobju Ljubljane. Policija je zaradi vpletenosti v mafijsko likvidacijo ovadila Muzaferovića, albanskega državljana Rolanda C. in pa 23-letnega Slovenca Jako B.