Drži, kar pravi Luka Goršek, podpredsednik SD, da je Golob pred volitvami obljubljal višje standarde odgovornosti, kot so veljali v času Janševe vlade, sedaj pa jih celo krši. Kot Rajko Pirnat sem tudi jaz volil Golobovo stranko, kot on sem tudi jaz vedno bolj razočaran. Kako je lahko Golob tako naiven, da ne rečem neumen, da si sploh privošči takšne afere? Podobne poteze navadnega državljana, kaj šele vodilnega politika, kažejo na dvomljiv značaj, česar pri njemu res nisem pričakoval. Čisto lahko, da ga bo to drago stalo, morda celo ponovnega mandatarstva. Z izmikanju soočenjem z novinarji, kot navajajo mediji, samo potrjuje, kar mu očitajo.

Mislim, da je šlo Golobu že kar dobro, saj zdravstveno reformo z ministrico za zdravje peljeta zelo uspešno, kot nobena vlada doslej. Tudi s sindikati se je že uspešno dogovoril, s plačno reformo bo najbrž težko, nikoli ne bo takšna, da bi bili vsi zadovoljni. S pokojninami je enako. Ni prav, da delavec s 40 leti dela ne dobi tolikšne pokojnine, da lahko skromno, a dostojno živi.

Dušan Mramor, tako piše v Šepetu Nedeljskega 16. aprila letos, je dal v svoji knjigi trem vladam Janeza Janše nezadostno oceno. Uspešnost delovanja Golobove vlade še menda ni v knjigi, upam, da bi bila dosti bolj uspešna.

V četrtek, 17. 4., sta v Odmevih na TV SLO 1 afero komentirala novinarja Dejan Steinbuch s Portala plus in Miha Orešnik z N1. Steinbuch meni, da gre pri tem za delanje slona iz muhe, Orešnik pa, da poslanci Svobode ne vidijo težav v tem, da je Golob bival pri Subotiču, nekateri pa ne odobravajo, da je namestitev Subotiča (verjetno v nadzorne svete ljubljanske psihiatrije in celjske bolnišnice) urejala uslužbenka kabineta predsednika vlade, verjetno po njegovih navodilih.

Tudi sam nisem gotov, ali je prihajajoči referendum relevanten. Ne bom se ga udeležil, ker se na kulturo ne spoznam toliko, da bi lahko presodil, kateri od kulturnikov si bi dodatek zaslužil. Ne zdi se mi pa prav, da SDS dela okoli tega tak kraval, saj bo referendum nas davkoplačevalce stal okoli 5 milijonov evrov za okoli 200 tisoč evrov, kolikor bi menda znesli dodatki nekaterim kulturnikom, ki pa si dodatek morda le zaslužijo. Dobro bi bilo vedeti, koliko so nas že stali vsi neuspeli referendumi po osamosvojitvi, ki jih je zahtevala SDS. Seveda pa je ta referendum predvsem predvolilna poteza SDS.

Kako se bo vse skupaj z afero Karigador končalo, ne vem; nekateri si silno želijo vašega odstopa. Zato še enkrat, gospod Golob, če imate relevantne odgovore na vse očitke, pojdite na soočenja in jih ustrezno pojasnite.

 

Milan Januška, Slovenj Gradec

Priporočamo