Rektor mariborske univerze Ivan Rozman je na današnji novinarski konferenci pred slovesnim odprtjem razstave povedal, da je bil natečaj razpisan za oblikovanje grafične podobe stavbe rektorata univerze. Kot je dejal, je bil namen univerzitetnega natečaja, da se zagotovi širok pregled najkakovostnejših dosežkov izvirne avtorske grafike študentov, pri čemer se mlade ustvarjalce grafike spodbuja k ustvarjanju kakovostnih del, zagotovi se domicil grafičnim storitvam, obenem pa se univerzitetna ponudba obogati z umetniškim ustvarjanjem.
Predsednik strokovne žirije Samuel Grajfoner je dejal, da je bil razpis naslovljen na vse mariborske študente, odzvalo pa se je kar 30 avtorjev, ki so organizatorju poslali 54 grafičnih listov. Ker žirija ni želela prezreti nikogar, se je poleg podelitve dveh nagrad odločila na razstavi predstaviti vseh 30 avtorjev in 38 njihovih izbranih grafičnih listov. Po njegovih besedah se tudi s takšnimi natečaji na zelo jasen način nadaljuje nekatere značilnosti t.i. ljubljanske grafične šole ter promovira slovensko grafično umetnost.
Z Grajfonerjem se je strinjala tudi profesorica za zgodovino likovne umetnosti Marjeta Ciglenečki z oddelka za likovno umetnost na mariborski pedagoški fakulteti, ki je ob tem spomnila, da je Univerza v Mariboru na ta način dodala tudi svoj kamenček v mozaiku letošnjega ljubljanskega grafičnega bienala. Kot je dejala, so mentorji prijavljenim študentom pri natečaju pustili veliko svobode, saj so se ti lahko odločali za upodobitev sprednje strani zgradbe rektorata, nekateri bolj drzni pa so iskali tudi drugačne zorne kote stavbe. Tudi žirija je to svobodo potrdila, saj je nagradila po en izdelek iz vsake od omenjenih skupin.