Ker sporazumnega dogovora o razrešitvi z Logarjem ni bilo, postopki za njegovo razrešitev pa so bili sproženi, se mu je Pahor opravičil in mu ponudil novo delovno mesto. Na Logarjevo željo Pahor včeraj še ni želel razkriti, kakšno delo bo opravljal nekdanji direktor urada za komuniciranje. Po naših informacijah naj bi predsednik vlade povabil Anžeta Logarja v svoj kabinet, kakšno delo bo opravljal, pa naj bi ta izbral sam. Anže Logar je sicer za STA izjavil, da ga je vlada razrešila po določbi, ki ji daje pravico, da v letu dni po imenovanju uradnika tega razreši brez krivdnih razlogov.

Logarjevo razrešitev je sicer Pahorju in vladi očitala SDS. Vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko je zaradi nekaterih kadrovskih odločitev vlade včeraj Pahorju poslal odprto pismo, v katerem mu očita, da je pojedel svoje obljube o nepolitičnem kadrovanju. "Komaj ste obuli premierske čevlje, že hodite po svojih lastnih obljubah," je zapisal Tanko. Vlada pod krinko civilne družbe kadruje izrazito politične osebe, je še prepričan Tanko. Pri tem v SDS navajajo, da je koalicija za članico državne volilne komisije potrdila kandidatko primorske univerze Astrid Prašnikar, s tem pa si je SD v DVK zagotovila najmanj dva člana.

"Po najboljši in v največji možni meri poskušam disciplinirati skušnjavo, ki se vedno pojavi zlasti v strankah vladajoče koalicije," odgovarja Borut Pahor in dodaja, da morajo dobiti priložnost za obveznosti v imenu države najboljši med najboljšimi in "ne tisti, ki so naši ali vaši". Pahor sicer o kritikah opozicije pravi, da so dobrodošle, saj pomagajo tako njemu kot celotni vladi "prekiniti neko prakso, ki je pogubna za prihodnost te države".

Odzval se je tudi na odstop Slavka Ziherla s položaja državnega sekretarja na ministrstvu za zdravje, in dejal, da njegovo odločitev v celoti spoštuje. Pahor zanika trditve, da se z Ziherlom v sredo ni hotel sestati ter da ni odgovarjal na njegova SMS-sporočila in klice. "Od državnega sekretarja, namestnika ministra, pričakujem, da ve, kje je predsednik vlade," je dejal Pahor in dodal, da se na Ziherlove klice zaradi seje vlade in drugih obveznosti ni mogel odzvati. V četrtek zvečer sta se sestala, izmenjala mnenja in "ostala pri svojih stališčih", je še dejal Pahor in dodal, da z Ziherlom glede imenovanja Dimitrija Rupla ne želi polemizirati.

Kar zadeva Rupla, "ne govorimo o odnosu do politične osebnosti, ampak o odnosu do uradnika", je dejal Pahor. Slovenija nima nobenega zakonodajnega akta, ki bi glede primernosti imenovanja uradnikov omenjal tudi "ustrezno politično preteklost", je svojo odločitev še enkrat utemeljil Pahor.