Pahor in Rupel sta se namreč včeraj, še pred prvim Pahorjevim odhodom v Bruselj v premierski vlogi, že sešla in dogovorila o obveznostih posebnega odposlanca v tem tednu. Kot je dejal Pahor, bo treba "sprejeti nekaj odločitev v zunanji politiki in jih procesirati v domači politiki, kar je moja naloga". Ruplova naloga pa bo, da "mi pripravi opomnike, pogleda argumente za te odločitve ter da mi svetuje, po kateri poti bi bilo te cilje najlaže doseči".

Na seji poslanske skupine se je Pahor včeraj zadržal le slabo uro, tako da za razpravo o Ruplovem imenovanju, kot smo izvedeli, niti ni bilo časa. Kljub temu pa naj bi mu nekateri poslanci jasno povedali, da so zaradi njegove odločitve ogorčeni in jezni ter da ne vidijo racionalnih argumentov za to, da se je že v začetku mandata spustil v konflikt z volilci. Da na seji ni šlo za umirjanje razgretih strasti, pa je poudaril vodja poslanske skupine SD Bojan Kontič, a je priznal, da nezadovoljstvo nad Pahorjevo odločitvijo med poslanci SD ostaja. Čeprav se zavedajo, da si predsednik vlade sodelavce izbira sam in da poslanska skupina pri tej odločitvi ne sodeluje.

"Nisem predsednik vlade, ki mora biti priljubljen, ampak predsednik vlade, ki mora sprejemati prave odločitve," pa je po sestanku dejal Pahor, ki vztraja, da je bila njegova odločitev prava. V primerjavi s posledicami drugih odločitev, ki jih bo vlada sprejemala v luči gospodarske krize, je odločitev o Ruplovem imenovanju po njegovem "prava malenkost", vendar pa je bila toliko bolj pomembna in sporočilna s simbolnega vidika. S to potezo je Pahor, kot poudarja, vztrajal pri politiki, ki jo je napovedoval pred volitvami, pri njej pa bo vztrajal, dokler bo imel podporo javnosti. Čeprav se zaveda, da te trenutno nima, pa je prepričan, da bo njegovo sodelovanje z Ruplom pokazalo rezultate in bodo ljudje čez čas razumeli, zakaj se je tako odločil.