Pri tem naj bi najboljšo ponudbo, ki je sicer pogojno zavezujoča, oddali Slovaki, ki se že nekaj let zanimajo za lastniški vstop v Palomo. Čeprav je bil pogoj za nadaljevanje pogajanj zavezujoča ponudba, se posebna komisija, ki vodi privatizacijo Palome, še naprej pogaja tudi s SHP.

Po neuradnih informacijah so zaradi nizkih ponudb in poteka privatizacijskega procesa iz dneva v dan vse bolj zaskrbljeni zaposleni (med drugim naj bi jih motilo, ker se pogajanja s SHP sploh še nadaljujejo). Po drugi strani, tako naši viri, pa se šestčlanska komisija s ponudniki še vedno pogaja o dvigu ponujenih vrednosti za dokapitalizacijo Palome.

Predsednica sindikata delavcev Palome Pergam Nives Hrovat pravi, da sicer s podrobnostmi pogajanja s strateškimi vlagatelji ni seznanjena, da pa prihodnji teden v sindikatu pričakujejo, da se bodo seznanili z gradivom in uradnim stališčem glede dokapitalizacije. "V primeru, da znesek načrtovane dokapitalizacije ne bo primeren, se bomo uprli," razlaga Hrovatova. V preteklosti se je pogosto omenjalo, da bi Paloma potrebovala okoli 20 milijonov evrov svežega kapitala. O številkah Hrovatova ni želela govoriti, izpostavila pa je, da je cilj sindikata obstoj proizvodnje in ohranitev delovnih mest.

Matej Golob Matzele, izvršni direktor državnega podjetja PDP, ki je približno 70-odstotni lastnik Palome, in član posebne komisije za privatizacijo Palome, pogajanj s kupci ni želel komentirati, pojasnil pa je, da jih nameravajo končati v prihodnjem mesecu. Podobno tudi predsednik uprave Palome Bojan Rajtmajer, ki je sicer tudi član komisije, podrobnosti pogajanj ni želel razkrivati.

sebastjan.morozov@dnevnik.si