Po naših neuradnih informacijah naj bi del sredstev za nakup Večera zagotovilo podjetje Interra Franca Bohneca. Kdaj je podjetje s sedežem v Ljubljani vstopilo v zgodbo z nakupom Večera, ni znano, saj nam informacij včeraj v podjetju Interra ni uspelo preveriti. Prav tako ni znano, koliko sredstev od preostale kupnine (aro v višini nekaj več kot 920.000 evrov je Čeh plačal že pred časom) v skupni višini nekaj več kot 8,3 milijona evrov naj bi zagotovila Interra in kolikšni del lastnih sredstev bo priskrbel 3Lan, ki je leto 2009 končal z vsega 715.000 evri prihodkov.

Čeh, ki je kot način financiranja nakupa Večera večkrat omenil bančno posojilo, včeraj o tem, da naj bi zdaj finančna sredstva zagotovilo podjetje, ne banka, ni želel govoriti. "Dogovori nosijo oznako poslovne skrivnosti, dokler ne pridobimo vseh dovoljenj, špekulacije pa bi lahko ogrozile posel," je včeraj povedal Čeh in dodal, da so podrobnosti predstavili UVK, ki je očitno ocenil, da bo posel realiziran.

UVK je po besedah vršilca dolžnosti direktorja Damjana Matičiča sicer presojal "vse morebitne kapitalske povezave med podjetji, udeleženimi v transakciji", kamor zagotovo sodita 3Lan in Delo Revije Mateja Raščana, ki je s Čehom podpisal dogovor o skupnem upravljanju Večera. Očitno je urad ugotovil, da povezave med Čehom in Raščanom ni.

Novinarji Večera so nad odločitvijo UVK, da prodajo dovoli, ogorčeni, zdaj pa pozivajo kulturno ministrstvo, naj soglasja družbi 3Lan za nakup Večera ne izda. Enako je storilo Društvo novinarjev Slovenije, ki je opozorilo, da je kupec družbe Večer netransparenten in da lastniki podjetja z njegovo finančno majhnostjo in skrivaštvom svojih namenov priznavajo, da izvajajo posel za tretjo osebo.

katja.svensek@dnevnik.si