Prvi polčas velikega finala je bil vse do 15. minute izjemno izenačen (28:27), nato pa so gostitelji povsem zagospodarili na igrišču in si v 20. minuti priigrali občutnejšo prednost dvanajstih točk (46:34). V tem času je bil pri gostiteljih razigran predvsem Miloš Vujanić, ki je v dveh minutah dosegel sedem točk, na drugi strani pa sta ravnotežje držala najkoristnejši igralec evrolige Theodoros Papaloukas in Slovenec Matjaž Smodiš (do polčasa 10 točk).

Po odmoru se je slika na parketu najprej povsem spremenila, saj je CSKA po delnem izidu 1:11 izenačil na 47:47, nato pa so po obdobju izenačene igre Grki nekajkrat znova ušli na plus devet. Tri minute pred koncem je bila njihova prednost znova dvomestna (83:73), Moskovčane sta v igro vrnili trojki Langdona v predzadnji minuti (87:85), v živčni končnici pa je Smodiš šele v 12. poskusu zgrešil svoj prvi prosti met in Grki so se zasluženo veselili novega evropskega naslova.

V tekmi za tretje mesto so košarkarji Unicaje ob odlični igri Marka Tuška tesno, s 76:74, premagali Tau Ceramico. Po izenačeni tekmi, na kateri je pred zadnjo četrtino vse kazalo na zmago Tau Ceramice, ki je takrat vodila za deset točk (61:51), je odločilni koš dobro sekundo pred koncem dosegel Marcus Brown, Tušek pa se je izkazal predvsem z odličnim metom izza črte, saj je od šestih poskusov za tri točke zadel kar petkrat. Tekma za tretje mesto: Tau Ceramica – Unicaja Malaga 74:76 (15:16, 40:35, 61:51, Rakočević 16, Planinić 15, Scola 14; Tušek 18, Brown 14, Jimenez 10).