Policijski helikopter je z gorskimi reševalci včeraj štirikrat poletel na pomoč. Najprej na Šmarno goro, kjer se je med igro na igralih poškodoval otrok. Prisotni gasilci so ga oskrbeli, pomagali so ljubljanski gorski reševalci. Gorski reševalci dežurne ekipe na Brniku so ga s posadko letalske policijske enote preložili na heli vrečo in z elektromotorno vitlo dvignili v helikopter. Na PU Ljubljana so pojasnili, da je otrok hudo poškodovan, ni pa v smrtni nevarnosti.

Kot smo izvedeli, naj bi 10-letni deček padel med plezanjem po igralih. V nesreči naj bi bil udeležen sam, policisti pa so morebitno tujo krivdo že izključili. 

Dežurna ekipa GRS na Brniku in kranjskogorski gorski reševalci so pomagali tudi na Prisojniku. Neustrezno opremljena pohodnica je zaradi zdrsa na snežišču padla v zev oziroma skalno odprtino in se poškodovala. Klasični del reševanja so opravili gorski reševalci na tleh, helikopterskega pa ekipa v zraku. Zgodilo se je pod »oknom«, torej na istem območju, kjer je reševanje slabo opremljenih pohodnikov potekalo že pred nekaj dnevi. Pri reševanju je s prevozom gorskih reševalcev pomagal tudi vojaški helikopter.

Sočasno so sprožili akcijo na Mali Mojstrovki. Poškodovanko je pobral helikopter Slovenske vojske z lokalnim gorskim reševalcem GRS Kranjska Gora. Prepeljali so jo v jeseniško bolnišnico.

Zvečer je ekipa s policijskim helikopterjem posredovala še v okolici koče na Doliču, kjer so neustrezno opremljeni tuji pohodniki onemogli po nevihti. Planinska koča je bila še zaprta. Vse štiri so premočene, a nepoškodovane, prepeljali v Trento.

Policija opozarja na previdnost v gorah in večjo odgovornost, predvsem pa na pripravo na turo. O turi se je treba dobro informirati, se ustrezno opremiti in obvezno upoštevati vremensko napoved. V visokogorju je namreč še sneg. Že kar nekaj časa pa v gorah prihaja tudi do vremenskih preobratov, ki so napovedani že vnaprej.

Priporočamo