Le Havre je povedel v 24. minuti, po podaji Josueja Casimira je zadel Yassine Kechta. Ista naveza je poskrbela tudi za 2:0 v 65. minuti. Frederic Guilbert je v 86. minuti zadel pri gostih, vendar so domači zmago potrdili v 96. minuti, ko se je med strelce vpisal še Andre Ayew.

Danes bo še drugouvrščeni Monaco gostil zadnjeuvrščeni Clermont, Metz bo igral proti Rennesu, Brest pa proti Nantesu. V ponedeljek bo tekma Lille - Lyon, v sredo, 15. maja, pa bosta še dva obračuna. Ekipa iz Nice bo gostila prvaka Paris Saint-Germain, Reims pa Marseille. V petek je Toulouse doma izgubil proti Montpellieru z 1:2, Lens pa je ugnal Lorient z 2:0.

Na vrhu ima vnovični prvak PSG 70 točk, sledijo Monaco z 58, Brest s 56 in Lille s 55. Le Havre je zdaj pri 32 točkah in ima na "varnem" 14. mestu tri več od Metza, šest od Lorienta in sedem od Clermonta. Zadnji dve mesti pomenita izpad v drugo ligo, 16. pa vodi v dodatne kvalifikacije.