Kresalova tako od Virantove liste pričakuje, da se bo pridružila LDS pri "zagovarjanju družinskega zakonika in pravic istospolno usmerjenih, pravic izbrisanih, Romov in ostalih deprivilegiranih skupin".

Predsednica LDS sicer meni, da se vedno bolj jasno kaže, da Slovenija ni zgolj dvopolna. Tako nastaja široka paleta strank in list, ki bodo prispevale vsaka svoj pogled in svoje odgovore na vprašanja, ki jih odpira čas. "Široka izbira je za volivce vedno dobra in dobrodošla," je zapisala v sporočilu za javnost.

Že v ponedeljek je Kresalova pozdravila tudi morebitno kandidaturo ljubljanskega župana Zorana Jankovića na decembrskih predčasnih parlamentarnih volitvah. Jankovićeva kandidatura bi na volitve lahko pripeljala še več ljudi, je menila predsednica LDS in dodala, da bi to zagotovilo še večjo stopnjo demokratičnosti odločanja na volitvah.

Jelinčič: Prav je, da se politični prostor razprši

Prav je, da se politični prostor razprši in se izkaže, kdo bo prišel v parlament in kdo ne, je o novih napovedih kandidatur na decembrskih predčasnih volitvah za STA dejal predsednik SNS Zmago Jelinčič. SNS gre po njegovih besedah na volitve s čisto vestjo. "Naredili smo veliko, več kot druge stranke. Volivcev niti enkrat nismo izdali," poudarja.

V ponedeljek je morebitno sodelovanje na predčasnih volitvah napovedal predsednik Zbora za republiko Gregor Virant, danes pa jo bo po pričakovanjih še ljubljanski župan Zoran Janković. Jelinčič meni, da je kandidatura sicer stvar teh posameznikov. "Ljudje so se odločili, da gredo kandidirat in naj kandidirajo. Videli bomo, koliko bodo dobili zaupanja pri volivcih," je povedal.

SNS pa bo bo šla na volitve "tako kot vedno, samostojno, s svojo listo, s svojimi kandidati". Časa za predstavitev liste bo po njegovih besedah še dovolj. Najprej je namreč treba počakati, da predsednik republike Danilo Türk razpusti parlament, da se potem uradno razpišejo volitve. Ko bodo te vložene, bo "še ves mesec časa, da govorimo o posameznih kandidatih", je še povedal Jelinčič.