Manjše število policistov je z uporabo solzivca in gumijevkami ob začetku pohoda poskušalo razgnati protestnike - večinoma študente in aktiviste za človekove pravice - ,vendar so ti nadaljevali s pohodom in vzklikali "Dol s predsednikovimi razbojniki".

Na protestnike so potem v središču mesta čakali policisti in okoli 2000 privržencev predsednika Saleha, ki je na oblasti 32 let. Protestnike so razgnali in jim preprečili dostop do predsedniške palače, pri tem pa sta bila ranjena najmanj dva človeka, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Pohod demonstrantov je po približno dveh kilometrih ustavila policija, ki je postavila tudi prepreke. Demonstranti so se zato preusmerili na drugo ulico, vendar pa so jih tam napadli privrženci predsednika Saleha, ki so bili oboroženi s palicami in kamenjem.

Policija in predsednikovi podporniki so se v ponedeljek v Sani spopadli s protestniki, večinoma študenti in odvetniki, do izbruha nasilja pa je prišlo tudi v mestu Taiz južno od Sane, kjer je bilo ranjenih osem ljudi.

Saleh je ob pozivih k odstopu v začetku februarja napovedal, da ne bo še enkrat kandidiral in da bo zamrznil načrte za spremembe ustave, ki bi mu omogočile, da bi ostal predsednik do smrti. Dejal je tudi, da nasprotuje dednemu nasledstvu, s čimer je odgovoril na ugibanja, da za svojega naslednika pripravlja najstarejšega sina Ahmeda Saleha, ki je poveljnik elitne enote jemenske vojske.