Odvetniki obdolženih so od predsednice senata Alenke Podjed zahtevali, da vsi, ki so bili navzoči v dvorani, imena tajnega policijskega sodelavca ne smejo navajati, sodnica pa jim je ugodila. Kljub temu je Pirc Musarjeva na podlagi zapisov v medijih, da je Podgorelčeva ime tajnega policijskega sodelavca večkrat ponovila, zaznala sum prekrška.

Pooblaščenka je zato uvedla postopek o prekršku, vendar ugotovila, da omenjena oseba v nobeni fazi predkazenskega postopka ni imela statusa policijskega delavca ali tajnega policijskega sodelavca. Hkrati tudi nima statusa anonimne priče ter ni vključena v program zaščite prič. Pirc Musarjeva je torej zaključila, da ne gre za osebo s posebej varovanimi podatki, temveč da zanjo velja enak režim varovanja osebnih podatkov kot za ostale v glavni obravnavi v tej zadevi.

Tožilka je sicer že po koncu obravnave, na kateri je izdala ime sodelavca, dejala, da je to storila, ker je glavna obravnava javna in zato ni bilo zakonske podlage, da bi drugače postopala. Zagovornika obdolženega Ivana Zidarja Boštjan Penko in Aleksander Čeferin pa sta novinarjem pojasnila, da je obramba "zgrožena nad lahkomiselnim ravnanjem tožilstva".

Penko je ob tem opozoril, da se omenjeni sodelavec počuti ogroženega in da se prav zaradi zagotavljanja njegove varnosti obramba ni odločila, da ga konkretno omenja. Dodal je, da je tožilka tako vršila pritisk na tajnega policijskega sodelavca in se vprašal, kdo bo odgovarjal, če se mu kaj zgodi.

Glavna obravnava v zadevi Čista lopata se je sicer začela že pred slabima dvema meseca, a po dveh narokih še vedno ni prišlo do branja obtožnice. Obramba namreč zahteva izločitev senata in dokazov, vendar je začasna predsednica ljubljanskega okrožnega sodišča Martina Erzin zahtevo že nekaj dni po zadnji obravnavi zavrnila, so za STA pojasnili na sodišču. Naslednja obravnava je predvidena za ta petek.