Po prepričanju predsednika ZSO Marjana Sturma bi bilo Inzkovo imenovanje za predsednika NSKS "veliko odlikovanje za organizacijo". Visoki diplomat bi prav gotovo pozitivno vplival na odnose med organizacijami koroških Slovencev, saj je "človek dialoga, s katerim bi bili mogoči konstruktivni odnosi in pogovori", je še menil Sturm.

Inzkovo imenovanje za predsednika NSKS pa bi prineslo koristi tudi za reševanje odprtih poglavij slovenske manjšine na avstrijskem Koroškem, saj "pozna veliko ljudi in je ugledna osebnost, kar bi bilo pozitivno za celotno manjšino", je za STA še ocenil predsednik ZSO.

Tudi predsednik SKS Bernard Sadovnik je ob kandidaturi Inzka za predsednika NSKS izrazil zadovoljstvo. Diplomatske izkušnje in zelo tesne navezave Inzka z avstrijskimi vladnimi krogi bodo po mnenju Sadovnika prav gotovo prispevale tudi k hitri konsenzualni rešitvi vprašanja dvojezične topografije in s tem tudi do bistveno večjega števila dvojezičnih napisov, kot so bili doslej predvideni v raznih kompromisnih modelih.

"Veselim se prijateljskega in partnerskega sodelovanja z Inzkom, ki naj omogoča pozitiven razvoj slovenske narodne skupnosti in sožitje na Koroškem," je še navedel Sadovnik.

Zbor narodnih predstavnikov (ZNP), najvišje telo odločanja pri NSKS, je v ponedeljek odločal o novem vodstvu organizacije, potem ko je dosedanje predsedstvo s Karlom Smollejem na čelu 29. marca odstopilo, ker niso sprejeli njegovega predloga o samorazpustitvi organizacije.

Na ponedeljkovi seji sicer še niso predložili vseh imen za novo predsedstvo NSKS, zato jo bodo v roku 14 dni nadaljevati, so pa po njej sporočili, da je kandidat za predsednika Inzko. Slednji se je seje udeležil tudi sam, ni pa še dal dokončne privolitve, ker še niso bile dorečene vse potrebne podrobnosti o novem predsedstvu NSKS.