Sam ne namerava odstopiti, saj je prepričan, da je pošteno opravljal svoje delo. Če bo njegovo razrešitev predlagal premier, pa bo DeSUS zapustil koalicijo. To bi povzročilo hujšo politično in koalicijsko krizo, je zažugal Erjavec in zatrdil, da za njim trdno stojita tako stranka kot poslanska skupina.

"DeSUS bo vztrajal v koaliciji, vendar ne za vsako ceno, zlasti pa ne, kadar gre za take politične spletke, kot smo jih deležni v zadnjih dneh," pravi Erjavec, ki je prepričan, da ima obtožni predlog politično ozadje, kot realno pa omenja možnost, da poskus njegovega rušenja prihaja iz koalicijskih vrst. Po njegovem mnenju gre za nadaljevanje politične gonje proti stranki, ki postaja moteč faktor, ker brani socialno državo in upokojence, "to pa seveda nekaj stane".

Erjavec pri tem opozarja, da obtožnega predloga sploh še ni prejel, zanj je izvedel iz medijev, s tem pa so mu kršene pravice: "Še vedno ne vem, česa sem obdolžen. Morda, da sem zaspal v službi?" se sprašuje nekdanji obrambni minister, ki naj bi ga obtožnica obtoževala nevestnega dela v službi. Ministra za pravosodje Aleša Zalarja je pozval, naj opravi nadzor nad delom tožilcev in ugotovi, kako je mogoče, da kot obdolženec še vedno ni prejel obtožnega predloga. Prav tako pa bi morala nadzor nad delom tožilcev po njegovem prepričanju opraviti generalna državna tožilka Barbara Brezigar. A Zalar je včeraj pojasnil, da pristojno sodišče v skladu z zakonom o kazenskem postopku obdolžencu vroči obtožni predlog šele skupaj z vabilom na glavno obravnavo.

Čeprav obtožnega predloga Erjavec še ni videl, zatrjuje, da ta ni utemeljen. "Ni je obtožbe, zaradi katere bi odstopil," pravi Erjavec in napoveduje, da se bo bojeval do konca in da bo najel najboljše odvetnike. Sicer pa gre pri obtožnem predlogu po njegovih besedah za postopek, ki je uporabljen za "minorna kazniva dejanja, ki se praviloma končajo z obsodbo, kot je denarna kazen, globa". Čudno se mu zdi, da preiskovalna skupina v vsem tem času ni odkrila korupcije, zato se sprašuje, ali morda tudi v tem primeru ne gre za elemente nevestnega dela v službi in bi torej posebna tožilska skupina morala ponuditi odstop. Premier Pahor včeraj Erjavčevih groženj ni želel komentirati.