Tekmo so bolje začeli oceanijski prvaki, ki so tudi povedli prek Jasona Hayna v 29. minuti. Že pet minut pred tem so Afričani ostali brez vratarja Mutebe Kidiabe, ki je dobil rdeč karton zaradi igranja z roko izven kazenskega prostora.

Toda afriški prvaki so bili vseeno vso tekmo boljši, več so streljali (resda večinoma mimo vrat) in imeli več žogo v svoji posesti. Izenačili so v 60. minuti z lepim strelom Nganduja Kasonga, v 67. pa tudi povedli prek Kilitcha Kasusule. Ko je že kazalo, da so nogometaši iz Demokratične republike Kongo strli odpor "kivijev", so ti znova udarili in z drugim zadetkom Hayna izenačili v 72. minuti. Za nameček so v sodnikovem podaljšku zabili še zmagoviti gol prek Rikija van Steedna.

Ob 17. uri bo v Abu Dabiju na sporedu drugi polfinalni dvoboj med mehiškim Atlantejem in špansko Barcelono. V prvem, ki je bil na sporedu v torek, je Estudiantes de la Plata premagal Pohang Steelers z 2:1 (1:0).