Zadolževanje v Mestni občini Ljubljana (MOL) je večje kot zadolževanje vseh slovenskih občin skupaj, je na novinarski konferenci poudaril Kovačič, sicer vodja svetniškega kluba SDS. Kot opozarja, bo treba kredite plačati, kar pomeni, da bo "proračun v prihodnjih letih bistveno osiromašen in bo zato izvedba nekaterih projektov, ki bodo potrebni, zelo vprašljiva".

Izvedenih projektov pa je po njegovih ocenah v Ljubljani kljub zadolževanju "izredno malo". Tudi stadion v Stožicah, ki naj bi bil po županovih napovedih končan 30. junija prihodnje leto, do takrat ne bo zgrajen in ne bo imel uporabnega dovoljenja.

Med po njegovih ocenah preplačanimi projekti je Kovačič omenil tudi obnovo predora pod grajskih hribom. Prvotna vrednost obnove je znašala 4,5 milijona evrov, sedanja cena pa je nekaj čez sedem milijonov evrov, pojasnjuje vodja svetniškega kluba. Kot dodaja, pa po podatkih Družbe za avtoceste v RS (Dars) izgradnja novega trikilometrskega avtocestnega predora z dvema cevema stane 17 milijonov evrov.

Glede poročila nadzornega odbora o poslovanju MOL, ki ga je mestni svet obravnaval na zadnji seji, je izpostavil, da diskusija na seji ni bila možna. Janković je po besedah Kovačiča dejal, da so na poročilo že podali pripombe, o katerih bo nadzorni odbor razpravljal. Kovačič ob tem poudarja, da so ugotovitve nadzornega odbora dokončne. Po njegovem mnenju je sramota za župana, da skuša tako z levo roko odstraniti "moteč element v obliki tega zaključnega poročila".

V zvezi z javnomnenjsko anketo med Ljubljančani, ki bo Jankoviću podlaga za odločitev o ponovni kandidaturi, je Kovačič dejal, da je anketa "očitno naročena za potrebe lastne politike", plačana pa bo iz proračunskega denarja. Janković bi si jo tako moral plačati sam. Četudi je naročnik ankete Lista Zorana Jankovića, gre še vedno za proračunski denar, pojasnjuje Kovačič. Po njegovem mnenju se je s tem, ko je naročil anketo, župan že odločil, da bo ponovno kandidiral, saj bo dobil "takšen rezultat, kakršnega je naročil".

"V svetniškem klubu SDS ne nasprotujemo projektom, ki si jih je župan zadal v svojem mandatu. Gre za projekte, ki jih Ljubljana potrebuje in v osnovi niso slabi projekti. Težava je v tem, kako se ti projekti realizirajo, predvsem z naslova financiranja in transparentnosti poslovanja," poudarja Cizelj.

Med spornimi načini poslovanja je omenil poslovni najem avtomobilov, ki bi se ga dalo po njegovih ocenah dobiti ugodneje. Opozoril pa je tudi na "luksuzni avto", ki ga je župan dobil v brezplačen najem, katerega vrednost bi po njegovem mnenju znašala okoli 47.000 evrov. Kot dodaja, je župan avto dobil od osebe, ki je povezana z marsikaterim projektom v Ljubljani, javni uslužbenci pa takih daril po zakonu ne smejo dobivati. Po njegovih besedah je to nenavadno in že diši po korupciji.