V središču zanimanja španske nogometne javnosti ni zaključni turnir španskega superpokala v Džedi v Savdski Arabiji, ampak dogajanje v Barceloni. Prva saga je primer 26-letnega španskega reprezentanta Danija Olma in Pauja Victorja, ki ju Barcelona zaradi kršitve finančnega fair playa ni mogla registrirati za letošnje leto. Potem ko na začetku leta nista smela igrati za klub, je španski višji športni svet gordijski vozel presekal tako, da jima je dovolil začasno igranje, dokler ne bo sprejel dokončne odločitve o veljavnosti registracije. To pomeni, da bosta lahko igrala že v nedeljo v finalu španskega superpokala.
Barcelona je za Olma plačala 55 milijonov evrov
Olmo se je lani poleti vrnil v Barcelono, potem ko je pred desetimi leti kot kapetan in eden najbolj nadarjenih igralcev zapustil njeno akademijo ter odšel v Dinamo Zagreb. Na Hrvaškem so ga izbrusili v vrhunskega igralca in ga prodali v Leipzig. Po sijajnih prestavah na lanskem evropskem prvenstvu v Nemčiji ga je kupila Barcelona, ki je z Leipzigom podpisala pogodbo, da bo zanj v treh obrokih plačala 55 milijonov evrov odškodnine. Potem ko je Olmo v prvem delu sezone odigral 15 tekem (6 golov, 1 asistenca), je nastal problem, saj je bil zaradi omejitev v klubskih proračunih lahko prijavljen le za prvi del sezone, ki se je uradno končala 31. decembra. Ker Barcelona ni predložila dokazil, da izpolnjuje pravila finančnega fair-playa, ji je vodstvo španske lige onemogočilo, da Olma in Pau Victorja registrira za leto 2025, zato sta bila uradno izbrisana iz ekipe in njunih profilov ni bilo več med igralci Barcelone na uradni strani La lige.
Barcelona se je obrnila na sodišče, ki pa je zavrnilo zahtevo za začasno registracijo Olma za preostali del sezone, kar je potrdilo tudi prizivno sodišče. Medtem je Barcelona zaprosila za nove licence pri španski nogometni zvezi, saj je prihodke v proračunu povečala tako, da je za 100 milijonov evrov prodala sedeže VIP na stadionu Nou Camp, ki ga obnavljajo. Tako naj bi izpolnili finančna pravila, ne pa pravil zveze in lige, saj klub v isti sezoni ne more dvakrat registrirati istega igralca. Barcelona je nato vložila pritožbo na kar 52 straneh na višji športni svet, ki je telo španske vlade in kontrolira zakonitost v športu. Le-ta je odločil, da lahko začasno igrata do končne odločitve, ki mora biti sprejeta v treh mesecih. Z odločitvijo se ne strinja vodstvo lige. Menedžer Olma je Hrvat Andy Bara, ki je nekaj časa deloval v Kopru, ko je imel vajeti kluba z Bonifike v rokah župan Boris Popović. Zastopa tudi slovenskega reprezentanta Timija Maxa Elšnika in je poskrbel za njegov prestop v Crveno zvezdo.
Povišani toni med kapetanom Raphinho in predsednikom Laporto
Primer Olmo je vnesel nemir v ekipo Barcelone. Kapetan Raphinha je na tiskovni konferenci govoril tudi o Olmu in Victorju. »Upam, da bodo odgovorni našli rešitev. Ta dogodek bo vplival na naslednje prestope. Če bi bil sam v drugem klubu in videl situacijo Olma ter Vctorja, bi zelo razmislil o tem, preden bi se odločil za prihod,« je bil neposreden Raphinha. Kultni španski športni dnevnik Marca poroča, da je izjava razburila predsednika Barcelone Joana Laporta, ki se v povišanih tonih pogovarjal s kapetanom.