Najboljši slovenski igralec Darko Jorgić se je uvrstil v osmino finala evropskega prvenstva v namiznem tenisu v Linzu v Avstriji, potem ko je v drugem krogu premagal Norvežana Bogarja Hauga s 4;1 (7, 4, 9, -8, 10). »Uvrstitev med 16 je bil osnovni cilj, v nadaljevanju je zdaj vse mogoče,« je dejal Darko Jorgić, ki se bo v osmini finala meril s Švedom Antonom Kallbergom, s katerim je nedavno izgubil medsebojni dvoboj v nemški ligi. Kallberg je za uvrstitev v osmino finala s 4:1 premagal rojaka Kristiana Karlssona.

Za prijetno presenečenje sta v igri dvojic poskrbela Peter Hribar in Deni Kožul, ki sta se uvrstila v četrtfinale, potem ko sta s 3:2 (10, -4, -5, 7, 8) premagala favorizirana Francoza Floriana Bourrassauda in Estebana Dorra, ki sta bila tretja nosilca. »Ne vem, če sem po porazu med posamezniki spal eno uro. Bolel me je vrat, pa hrbet... Že v prvem nizu sva opazila, da sta tekmeca v stresu, saj sta bila v vlogi favorita. Odločilno je bilo, da sva v petem nizu ohranila zbranost,« je povedal Deni Kožul. Tekmeca v Slovencev osmini finala bosta Avstrijec Maciej Kolodziejczyk in Moldavec Vadslav Ursu, ki sta presenetljivo izločila Darka Jorgića in Hrvata Tomislava Pucarja s 3:2 (10, 10, -9, -3, 7). Če Kožul in Hribar zmagata v četrtfinalu, imata zagotovljeno najmanj bronasto kolajno, saj na evropskem prvenstvu prejmejo odličje vsi, ki izgubijo v polfinalu.