Kapetan javorjevih listov Auston Matthews je prekinil točkovno sušo na uvodnih tekmah sezone in proti kraljem zbral tri točke. Lanski najboljši strelec lige NHL z 69 zadetki je golu dodal še dve podaji z igralcem več na ledu in popeljal Toronto do tretje zaporedne zmage, s katero je kraljem prizadejal prvi poraz po rednem delu tekme, skupno pa še tretjega v nizu. Bobby McMann je za domače dvakrat zadel v prvi tretjini, po enkrat so se med strelce vpisali še Morgan Rielly, William Nylander in John Tavares, Mitch Marner pa je k zmagi prispeval tri podaje. Vratar Anthony Stolarz je zaustavil 32 strelov.

Pri kraljih sta v zadnji tretjini z zadetkoma poraz le omilila Alex Turcotte s prvim zadetkom v sezoni in Kevin Fiala. »Mi smo se zlomili, oni pa so zadeli. Mislim, da niso imeli toliko priložnosti, vendar so imeli dobre priložnosti zahvaljujoč našim napakam,« je uvodoma za LA Kings Insider dejal trener Jim Hiller. »Jutri imamo novo tekmo, zato bomo to spet pustili za sabo. To je edina stvar, ki jo lahko fantje naredijo, in jutri gremo v Montreal. Če zmagamo na tej tekmi, bomo imeli dober niz gostovanj,« je še menil Hiller. Kalifornijska ekipa je na uvodu nanizala eno zmago in tri poraze in bo zdaj zaradi prenove domače dvorane nadaljevala niz gostovanj. Kralje zdaj čakajo še gostovanja pri Montrealu, Anaheimu in Vegasu, prva domača tekma v Los Angelesu pa bo na vrsti šele 25. oktobra, ko bodo v goste prišli hokejisti San Joseja.

Kapetan Sidney Crosby je v domačem Pittsburghu zadel po 1:38 minute podaljšane igre proti Buffalu in dodal dve podaji, s katerima je presegel 1600 točk v ligi NHL. Pingvini so proti sabljam slavili zmago s 6:5, Jevgenij Malkin pa je dočakal 500. gol v prvenstvu NHL. Ruski zvezdnik je k zmagi dodal še tri podaje. Malkin je postal 48. hokejist v zgodovini NHL s 500 zadetki, Crosby pa deseti, ki je dosegel 1600 točk. Ima 1602 točki za 593 golov in 1009 podaj na 1277 tekmah. »Ni enostavno. Dolga je pot do, recimo, 500 točk,« je po tekmi dejal Jevgenij Malkin, ki je dosegel ta mejnik na svoji 1150. tekmi v severnoameriškem prvenstvu. »Vesel sem, da mi je nocoj končno uspelo. Res končno. Prvič bi rad nekaj povedal o sebi in to je, da sem ponosen nase.«

V Denverju je Hampus Lindholm zbral gol in podajo, njegovi Boston Bruins pa so na gostovanju v dvorani Ball s 5:3 premagali Colorado Avalanche. Za kosmatince so zadeli še David Pastrnak, Charlie Coyle in Cole Koepke, vratar Joonas Korpisalo pa je za svojo prvo zmago z Bostonom zbral 22 obramb. »Mislim, da je to najboljša ekipna tekma, kar smo jih imeli letos, po mojem smo prikazali popolnih 60 minut,« je po zmagi dejal trener kosmatincev Jim Montgomery. »Tekmeci so res dobra ekipa in imeli bodo svoje trenutke, vendar sta mi bili danes zelo všeč naša odločna drža in nepopustljivost.«

Nov poraz so doživeli novinci v ligi, hokejisti Utaha, ki so gostovali v Kaliforniji. Anaheim Ducks so zmagali po podaljšku s 5:4, ko je tekmo 54 sekund po začetku dodatne igre odločil Leo Carlsson, drugi izbor lanskega nabora NHL. x